Piątek,  16 listopada 2018, Imieniny: Edmunda, Marii, Marka
   Strona główna       Samorząd       Osięciny       Kultura i Sport       Edukacja       RODO       Przetargi       Umowy    
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie radziejowskim
05/12/2017
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. W powiecie radziejowskim, mieszkańcy dotychczas wskazali blisko 600 takich punktów, które uważają za zagrożone.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, dzięki której mieszkańcy naszego województwa mogą zgłaszać, które miejsca według nich są zagrożone. Narzędzie to zostało wprowadzone we wrześniu 2016r. i  ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą internetu można wskazać policjantom, gdzie np. nocują bezdomni, w którym miejscu są źle zaparkowane pojazdy, gdzie dochodzi do przekroczeń prędkości itp..

W powiecie radziejowskim dotychczas naniesionych na mapie zostało 579 takich miejsc. Większość zgłoszeń dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości, parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych i spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem.

"Mapa" jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie, a jej obsługa jest bardzo prosta.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji,  które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy dzwonić pod nr 112 lub 997.asp. szt. Marcin Krasucki

 

 

   ©2005 Urząd Gminy Osięciny