Poniedziałek,  25 marca 2019, Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
   Strona główna       Samorząd       Osięciny       Kultura i Sport       Edukacja       RODO       Przetargi       Umowy    
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie radziejowskim
11/04/2018

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. W powiecie radziejowskim, mieszkańcy dotychczas wskazali blisko 700 takich punktów, które uważają za zagrożone.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, dzięki której mieszkańcy naszego województwa mogą zgłaszać, które miejsca według nich są zagrożone. Narzędzie to, ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą internetu można wskazać policjantom, gdzie np. nocują bezdomni, w którym miejscu są źle zaparkowane pojazdy, gdzie dochodzi do przekroczeń prędkości itp..

W powiecie radziejowskim dotychczas naniesionych na mapie zostało 656 takich miejsc. Większość zgłoszeń dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości (137 zgłoszeń), parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych (196 zgłoszeń), spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem (71 zgłoszeń) i nieprawidłowa infrastruktura (74 zgłoszenia), w szczególności dziurawe drogi oraz nieprawidłowe oznakowanie. Po sprawdzeniu przez policjantów, ponad połowa tych zgłoszeń została potwierdzona.

"Mapa" jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie, a jej obsługa jest bardzo prosta.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji,  które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy dzwonić pod nr 112 lub 997.


http://radziejow.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/k39/informacje/wiadomosci/85122,Krajowa-Mapa-Zagrozen-Bezpieczenstwa-w-powiecie-radziejowskim.html

asp. szt. Marcin Krasucki
oficer prasowy KPP Radziejów
 

  

   ©2005 Urząd Gminy Osięciny