Poniedziałek,  25 marca 2019, Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
   Strona główna       Samorząd       Osięciny       Kultura i Sport       Edukacja       RODO       Przetargi       Umowy    
SPORTOWE POŻEGNANIE LATA W POWAŁKOWICACH
10/09/2018
"Sport uczy wygrywać - Przegrana uczy żyć"
W dniu 09.09.2018r. z inicjatywy Państwa Emilii i Tomasza Pakulskich odbyło się w Powałkowicach spotkanie osób. które propagują czynny wypoczynek.
Atmosferę tego spotkania tworzyła przyjaźń oraz wzajemny szacunek wobec siebie i tego co można wspólnie przeżyć z uśmiechem na ustach.
Gospodarze tego spotkania zadbali o to by sport połączyć z humorem i możliwością skosztowania przepysznej zupy rybnej, która swym smakiem pokazała wielki kunszt kulinarny Emilki Pakulskiej gospodyni spotkania, oraz Kujawska swojska kiełbasa. która niepowtarzalnym aromatem zachęcała uczestników do degustacji.
Głównym punktem spotkania był mecz siatkarski pomiędzy drużynami POGROMCY POWAŁKOWICE - DRUŻYNA RYSZARDA KURANTA.
Mecz wygrali gospodarze, czyli POGROMCY POWAŁKOWICE, ale to nie wynik, był ważny w tym dniu, ważna była inicjatywa ludzi, którzy wspólnie pragną zorganizować spotkanie, które łączy nie dzieli ludzi naszej gminy, spotkanie, które pozwala cieszyć się życiem w przyjacielskiej atmosferze, gdzie sport i smak Kujawskiej kuchni łagodzi obyczaje.
Życie jest bardzo krótkie, więc cieszmy się z tego życia w sposób szczególny, warto zrobić wszystko, by drogą naszego życia podążało zawsze to co jest piękne, by takie spotkania jakie zostało zorganizowane w Powałkowicach na zakończenie lata 2018 było powielane przez naszą społeczność - Nasz dom to nasza gmina, więc dbajmy o ten dom, by żyło się w nim w poczuciu wzajemnego szacunku.
Uczestnicy Dziękują za zorganizowanie SPORTOWEGO POŻEGNANIA LATA W POWAŁKOWICACH całej rodzinie Państwa Pakulskich, uczestnicy Dziękują za przybycie Wójtowi Gminy Osięciny Jerzemu Izydorskiemu oraz Radnemu Powiatu Radziejów Janowi Noconiowi, który w sposób profesjonalny sędziował mecz siatkarski oraz swą obecnością podkreślił znaczenie sportu w codziennym życiu naszej gminy - DZIĘKUJEMY, bo tak trzeba, trzeba i powinno się DZIĘKOWAĆ za podarowanie innym wiary w szacunek do drugiego człowieka.
Stachniak Julian Błażej 

 
 
 

   ©2005 Urząd Gminy Osięciny