Wtorek,  23 kwietnia 2019, Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
   Strona główna       Samorząd       Osięciny       Kultura i Sport       Edukacja       RODO       Przetargi       Umowy    
Podsumowanie II edycji programu Umiem pływać
03/12/2018

W dniach od  25.09.2018 do 27.11.2018 roku odbyły  się wyjazdy   na basen  w ramach programu powszechnej nauki pływania Umiem pływać. Z programu skorzystało 15 dzieci Szkoły Podstawowej w Osięcinach z klas I-III w liczbie 15 osób. Projekt obejmował 10 wyjazdów na basen co w efekcie końcowym dało 15 godzin nauki pływania na każde dziecko. 

Projekt współfinansowany był z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów. Środki były przeznaczone na: pokrycie kosztów transportu/dojazdu uczestników zajęć, wynajem pływalni, pokrycie kosztów obsługi instruktorskiej i wychowawczej, ubezpieczenie uczestników zajęć. Wkład własny gminy polegał na pokryciu kosztów transportu  dzieci na basen w kwocie 3 500,00 zł. W dniu 20 października 2018 roku Wójt Gminy Osięciny podpisał deklaracje do przystąpienia do programu powszechnej nauki pływania na rok 2019. Po pozytywnej ocenie wniosku dzieci z naszej gminy będą miały  możliwość ponownego skorzystania z programu UMIEM PŁYWAĆ

Zajęcia w ramach projektu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim propozycja  skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania,  ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz zachęcanie i wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły  w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej.

 

 UG Osięciny