Wtorek,  16 lipca 2019, Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
   Strona główna       Samorząd       Osięciny       Kultura i Sport       Edukacja       RODO       Przetargi       Umowy    
STOŁY WIELKANOCNE KUJAW - KGW ,, POLNE KWIATY" KOŚCIELNA WIEŚ
15/04/2019

W dniu 11.04.2019r. Koło Gospodyń Wiejskich ,, Polne Kwiaty" Kościelna Wieś przygotowało KUJAWSKI STÓŁ WIELKANOCNY. ten świąteczny stół to nie tylko smak i piękno potraw, lecz kunszt gospodyń naszego regionu, które przekazują młodemu pokoleniu to wszystko co jest dziedzictwem pokoleniowym, co trzeba kultywować i zachować, by nasz dom był zawsze Kujawskim domem.

Ksiądz proboszcz Bogusław Wiszowaty błogosławiąc znakiem krzyża pokarm uświadomił wszystkim w modlitwie wielkość i znaczenie Świąt WIELKANOCNYCH, Świąt gdzie męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa jest drogą do wiary w Boga i człowieka.

Prezes KGW ,, Polne Kwiaty" Kościelna Wieś Pani Irena Szałek w sposób szczególny Powitała zaproszonych gości, oraz Podziękowała za pomoc w promowaniu tradycji kulinarnych naszego regionu Wójtowi Gminy Osięciny oraz władzom Samorządowym Gminy Osięciny i Powiatu Radziejów, którzy przybyli na tę uroczystość, by to co jest święte w naszych sercach uświęcić swą obecnością.

Pani Prezes Podziękowała w imieniu całej społeczności naszej Gminy sponsorom za Szacunek do pracy, która podtrzymując tradycję naszego regionu pozwala nam być dumnym z Kujawskiego pochodzenia.

Ksiądz Proboszcz, Radni oraz wszyscy zaproszeni goście składając Życzenia Wielkanocne prosili Jezusa Chrystusa o Błogosławieństwo dla Społeczności Gminy Osięciny, która wierząc w mękę, śmierć i zmartwychwstanie jest jednością i domem wiary. gdyż tak jak powiedział arcybiskup Stanisław Wielgus ,, Nie ma dla Chrześcijanina ważniejszej prawdy od zmartwychwstania Chrystusa. Kto tej prawdy nie przyjmuje, nie jest chrześcijaninem"

ŻYCZĘ WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH, ZDROWIA I JESZCZE RAZ ZDROWIA - Stachniak Julian Błażej

 
 

 
 
 
 

   ©2005 Urząd Gminy Osięciny