Wtorek,  23 kwietnia 2019, Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
   Strona główna       Samorząd       Osięciny       Kultura i Sport       Edukacja       RODO       Przetargi       Umowy    
SPORT ODMŁADZA - SPORT TO ZDROWIE
15/04/2019

W dniu 13.04.2019r. odbył się turniej piłki siatkowej oldbojów, gdzie gospodarzem była gmina Osięciny (sala gimnastyczna szkoły podstawowej w Osięcinach).

Cztery drużyny rywalizowały o tytuł mistrza  - Osięciny, Powałkowice, Radziejów, Topólka, to w tych miejscowościach niezależnie od wieku jest duch sportowej rywalizacji i walki. Sport uczy wygrywać, przegrana uczy żyć, naprawdę miło jest patrzeć na zmagania sportowe ludzi w średnim wieku, którzy w przyjacielskiej atmosferze rywalizują na boisku o zdrowie o możliwość integracji międzyludzkiej o przyjaźń.

Podczas rozgrywek jeden z organizatorów tego turnieju Tomasz Pakulski a właściwie żona Emilia Pakulska ugotowała przepyszny barszcz Ukraiński podany z Kujawskimi wędlinami, który raczył podniebienia zawodników jak i gości, to wszystko nadało temu turniejowi charakter wspaniałej zabawy gdzie hasło SPORT ODMŁADZA - SPORT TO ZDROWIE można śmiało dodać, że ,, sport i dobre jedzenie to dla starych kości wielkie zbawienie"

Nie zabrakło na turnieju osób, którzy zawsze wspierają swą obecnością inicjatywy sportowe naszego regionu, przybyli Radny Gminy Osięciny Piotr Lewandowski oraz Radny Powiatu Radziejów Jan Nocoń.

Można śmiało powiedzieć, że i tym razem nasza gmina zdała egzamin na 6, gdyż każdy z nas może w Gminie Osięciny odnaleźć swoje miejsce, gdzie ludzka pasja połączona z przychylnością i zrozumieniem władz daje tyle radości.

Rywalizację wygrał zespół OLDBOJÓW :

1 miejsce RADZIEJÓW

2 miejsce POWAŁKOWICE

3 miejsce OSIĘCINY

4 miejsce TOPÓLKA

LECZ WEDŁUG MNIE WYGRALI WSZYSCY - WYGRALI WZAJEMNY SZACUNEK DO SIEBIE I DO SPORTOWEJ RYWALIZACJI...

Stachniak Julian Błażej
 

 
 

   ©2005 Urząd Gminy Osięciny