Poniedziałek,  14 października 2019, Imieniny: Alany, Damiana, Liwii
   Strona główna       Samorząd       Osięciny       Kultura i Sport       Edukacja       RODO       Przetargi       Umowy    
Umiem pływać - II tura 2019 rok
03/10/2019

W dniach od 19.09.2019 do 21.11.2019 roku odbędą się kolejne wyjazdy na basen w ramach programu powszechnej nauki pływania Umiem pływać. Z programu skorzysta 15 dzieci Szkoły Podstawowej w Osięcinach z klas I-III w liczbie 15 osób. Projekt obejmuje 10 wyjazdów na basen co w efekcie końcowym daje 15 godzin nauki pływania na każde dziecko.

Projekt współfinansowany jest z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów. Środki są przeznaczone na na:- pokrycie kosztów transportu/dojazdu uczestników zajęć, wynajem pływalni, pokrycie kosztów obsługi instruktorskiej i wychowawczej, ubezpieczenie uczestników zajęć. Wkładem własnym gminy są koszty związane z transportem dzieci na basen

Operatorem Wojewódzkim projektu powszechnej nauki pływania Umiem Pływać w 2019 roku został Kujawsko Pomorski Związek Pływacki z Torunia.

Zajęcia w ramach projektu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim propozycja  skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania,  ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz zachęcanie i wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej.

UG Osięciny
 

   ©2005 Urząd Gminy Osięciny