Sobota,  4 lipca 2020, Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
   Strona główna       Samorząd       Osięciny       Kultura i Sport       Edukacja       RODO       Przetargi       Umowy 2020   

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy
Powiat Radziejowski
Partnerstwo wodne - gospodarka wodna, przeciwdziałanie suszy
26/06/2020
Wody Polskie planują wprowadzenie inwestycji mającej na celu zatrzymanie wod opadowych poprzez spiętrzenie wody oraz budowę zbiorników retencyjnych.
W myśl przepisu art. 395 pkt 11 praz pkt 12 Prawa wodnego zatrzymywanie wody w rowach oraz hamowanie odpływu wody z obiektów drenarskich nie wymaga uzyskania pozwolenia wodnoprawnego lub zgłoszenia wodnoprawnego, jeżeli zasięg oddziaływania tej czynności nie wykracza poza granice terenu, którego zakład jest właścicielem.
Mając na uwadze powyższe uzasadnione jest stanowisko, że jeżeli podjęte działania skutkujące zatrzymywaniem wody w rowach realizowane są w sposób czasowy, nienaruszający, nieniszczący urządzenia jakim jest rów, a także bez trwałego w zakresie technicznym i funkcjonalnym wpływu na urządzenie wodne (np: wykorzystanie balotów/kostek słomy) oraz nie będą powodować szkód dla gruntów sąsiednich, to działania takie nie naruszą przepisów Prawa wodnego.

UG Osięciny