Gmina Osięciny

Gmina zlokalizowana jest przy trakcie łączącym Brześć Kujawski i Radziejów – dwa ośrodki w obrębie Kujaw odgrywające istotną rolę już od wczesnego średniowiecza sprawia, że historia tych ziem zawsze pozostawała z nimi w bliskim związku. Istotną rolę odgrywała również bliska lokalizacja Włocławka, od XII w. Stolicy biskupstwa.

Charakterystyka Gminy

Obszar gminy Osięciny leży w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego i północno-wschodniej części powiatu radziejowskiego. W wewnętrznym podziale administracyjnym powiat dzieli się na jednostki samorządowe. Gmina Osięciny jest jedną z 7 gmin powiatu radziejowskiego.

Wpisani w dzieje Osięcin i okolic

W czasie okupacji hitlerowskiej diecezja włocławska straciła 220 kapłanów tj. ponad 50% duchowieństwa. W tej liczbie znaleźli się dwaj kapłani z Osięcin: ks. proboszcz Wincenty Matuszewski i ks. prefekt Józef Kurzawa. Zamordowani zostali w bestialski sposób w nocy z 23 na 24 maja 1940 r.

KOMUNIKATY

Przerwa w dostawie energii elektrycznej

W dniu 25.10.2021  w godz. 8.00-14.00 nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla odbiorców zasilanych ze stacji transformatorowej WOLA SKARBKOWA 3 OBWÓD 200 W dniu 28.10.2021  w godz. 10.00-11.30 nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla...

więcej komunikatów »

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego – ważna informacja

lut 9, 2021 | Aktualności, Komunikaty

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego dostępne są w wejściu głównym do budynku Urzędu Gminy przy skrzynce podawczej oraz na stronie internetowej osieciny.pl w menu „Załatwianie spraw – > Podatki i opłaty lokalne”

Wypełniając wniosek prosimy o wpisanie kontaktu – numeru telefonu.

Po wypełnieniu prosimy o umieszczenie wniosku w skrzynce podawczej lub przesłanie w formie elektronicznej na adres ug@osieciny.pl lub za pomocą Elektronicznej Skrzynki Podawczej (EPUAP)

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego – pobierz

 

Skip to content