Gmina Osięciny

Gmina zlokalizowana jest przy trakcie łączącym Brześć Kujawski i Radziejów – dwa ośrodki w obrębie Kujaw odgrywające istotną rolę już od wczesnego średniowiecza sprawia, że historia tych ziem zawsze pozostawała z nimi w bliskim związku. Istotną rolę odgrywała również bliska lokalizacja Włocławka, od XII w. Stolicy biskupstwa.

Charakterystyka Gminy

Obszar gminy Osięciny leży w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego i północno-wschodniej części powiatu radziejowskiego. W wewnętrznym podziale administracyjnym powiat dzieli się na jednostki samorządowe. Gmina Osięciny jest jedną z 7 gmin powiatu radziejowskiego.

Wpisani w dzieje Osięcin i okolic

W czasie okupacji hitlerowskiej diecezja włocławska straciła 220 kapłanów tj. ponad 50% duchowieństwa. W tej liczbie znaleźli się dwaj kapłani z Osięcin: ks. proboszcz Wincenty Matuszewski i ks. prefekt Józef Kurzawa. Zamordowani zostali w bestialski sposób w nocy z 23 na 24 maja 1940 r.

KOMUNIKATY

Akcja honorowego oddawania krwi dla mieszkanki Osięcin

Klub honorowych dawców krwi "Strażak" organizuje w dniu 20 maja 2023r. w godzinach 10-16 na placu OSP-Osięciny akcje honorowego oddawania krwi dla mieszkanki Osięcin Pani Marianny Lewandowskiej chorej na "Szpiczak Mnogi. Guz kręgosłupa szyjnego" Wszystkich ludzi...

więcej komunikatów »

7 stycznia 2022 Urząd Gminy będzie nieczynny

Sty 5, 2022 | Aktualności

Zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Osięciny z dnia 3 stycznia 2022 roku Nr 384/2022 w sprawie ustalenia dodatkowego dnia wolnego od pracy dla pracowników Urzędu Gminy w Osięcinach w zamian za święto przypadające w sobotę 1 stycznia 2022 roku (na podstawie art. 130 § 2 ustawy z dnia 6 czerwca 1974 roku Kodeks pracy oraz § 11 pkt.13-14 Regulaminu Pracy Urzędu Gminy)

7 stycznia 2022 roku (piątek) Urząd Gminy w Osięcinach będzie nieczynny.

Nieczynny również będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Za utrudnienia przepraszamy

Z-ca Wójta Gminy

mgr Monika Fabisiak

Skip to content