Gmina Osięciny

Gmina zlokalizowana jest przy trakcie łączącym Brześć Kujawski i Radziejów – dwa ośrodki w obrębie Kujaw odgrywające istotną rolę już od wczesnego średniowiecza sprawia, że historia tych ziem zawsze pozostawała z nimi w bliskim związku. Istotną rolę odgrywała również bliska lokalizacja Włocławka, od XII w. Stolicy biskupstwa.

Charakterystyka Gminy

Obszar gminy Osięciny leży w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego i północno-wschodniej części powiatu radziejowskiego. W wewnętrznym podziale administracyjnym powiat dzieli się na jednostki samorządowe. Gmina Osięciny jest jedną z 7 gmin powiatu radziejowskiego.

Wpisani w dzieje Osięcin i okolic

W czasie okupacji hitlerowskiej diecezja włocławska straciła 220 kapłanów tj. ponad 50% duchowieństwa. W tej liczbie znaleźli się dwaj kapłani z Osięcin: ks. proboszcz Wincenty Matuszewski i ks. prefekt Józef Kurzawa. Zamordowani zostali w bestialski sposób w nocy z 23 na 24 maja 1940 r.

KOMUNIKATY

więcej komunikatów »
Celem tego projektu jest wsparcie osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy z województwa kujawsko-pomorskiego poprzez rozwój umiejętności zawodowych oraz świadczenie kompleksowego wsparcia zawodowego w okresie realizacji projektu. W ramach oferowanego wsparcia uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania ze specjalistycznych szkoleń i kursów zawodowych, takich jak prawo jazdy kategorii C i D oraz kwalifikacji wstępnej przyspieszonej. Oferujemy także indywidualne doradztwo zawodowe, które pomoże uczestnikom w planowaniu ścieżki kariery oraz pośrednictwo pracy wspierające ich w poszukiwaniu nowych możliwości zawodowych.
 
Zależy nam na dotarciu do jak największej liczby osób, dlatego prosimy o zamieszczenie informacji o projekcie na Państwa stronie internetowej i/lub w mediach społecznościowych, a także – w miarę możliwości – o wywieszenie załączonego plakatu w widocznym miejscu. Państwa pomoc pozwoli na dotarcie do szerokiego grona potencjalnych uczestników, a tym samym stworzenie mieszkańcom regionu szans na rozwój i poprawę sytuacji życiowej.
 
Szczegóły projektu:

  • Kto może wziąć udział? Osoby pracujące lub zamieszkujące w województwie kujawsko-pomorskim, spełniające kryteria określone w załączniku (m.in. osoby odchodzące z rolnictwa, z niepełnosprawnościami, zatrudnione na umowach cywilnoprawnych).
  • Zakres wsparcia: Kursy i szkolenia zawodowe (m.in. kursy prawa jazdy kat. C, D i kwalifikacji wstępnej przyspieszonej), doradztwo zawodowe oraz pośrednictwo pracy.
  • Dodatkowe korzyści: Stypendia szkoleniowe, opłacenie kosztów badań lekarskich i egzaminów państwowych.
  • Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Szczegółowe informacje znajdują się w dokumentacji rekrutacyjnej dostępnej na stronie projektu: https://jazdam.pl/projekty/jazdamowy-rozwoj-zawodowy.

 
Jeśli mają Państwo pytania lub potrzebują dodatkowych informacji, jesteśmy do dyspozycji pod adresem e-mail: projekty@jazdam.pl lub numerem telefonu: 507 507 387.
Biuro projektu znajduje się pod adresem: Szkoła Jazdy JaZDAM, ul. Fabryczna 10, 88-400 Żnin. Biuro jest dostosowane architektonicznie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, z ograniczoną mobilnością ruchową.
Skip to content