KOMUNIKATY
Pilny komunikat dla mieszkańców!!!
Wybory do organów jednostek pomocniczych – sołectwo Pilichowo
Akcja honorowego oddawania krwi dla mieszkanki Osięcin
Klub honorowych dawców krwi "Strażak" organizuje w dniu 20 maja 2023r. w godzinach 10-16 na placu OSP-Osięciny akcje honorowego oddawania krwi dla mieszkanki Osięcin Pani Marianny Lewandowskiej chorej na "Szpiczak Mnogi. Guz kręgosłupa szyjnego" Wszystkich ludzi...
Dotacja w ramach konkursu dotacyjnego „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU” – edycja 2021

Z radością informujemy, że Stowarzyszenie „Szkoła Sercem Wsi” w Pocierzynie, które jest organem prowadzący Niepubliczną Szkołę Podstawową im. św. Jana Pawła II i Niepubliczne Przedszkole w Pocierzynie otrzymało dotację w ramach konkursu „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU” – edycja 2021.
W tegorocznej edycji do Fundacji wpłynęły 74 wnioski. Dotacje przyznano 19 organizacjom. Projekty oceniała 3-osobowa Komisja Konkursowa złożona z niezależnych ekspertów oraz przedstawiciela Fundacji PZU. Przyznanie dotacji jest dla naszej organizacji dużym wyróżnieniem.
Projekt realizowany będzie w partnerstwie z Fundacją Moc Cudów, która pomagać będzie w organizacji działań projektowych na każdym etapie trwania projektu oraz w opiece nad osobami niepełnosprawnymi podczas zajęć i warsztatów. Fundacja nieodpłatne udostępni również alpaki na zajęcia z alpakoterapii. Fundacja Moc Cudów powstała we wrześniu 2020 roku. Założyciele fundacji są rodzicami dziewczynki z niepełnosprawnością. Misją fundacji jest dotarcie do wszystkich rodziców i dzieci niepełnosprawnych, którzy chcą się rozwijać i wierzą, że mogą pokonać swoje ograniczenia. Fundacja chce tworzyć miejsca gdzie każdy będzie mógł się realizować. Jednym z głównych celów statutowych fundacji jest niesienie wszechstronnej pomocy osobom niepełnosprawnym, a także ich rodzinom i opiekunom.
Ponadto w projekt włączy się Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Niepubliczne Przedszkole w Pocierzynie oraz Klub Seniora „Pogodni” działający przy Stowarzyszeniu.
Celem głównym projektu jest zwiększenie samodzielności, sprawności i aktywności społecznej osób z niepełnosprawnością oraz wsparcie ich rodzin poprzez zorganizowanie innowacyjnych zajęć i warsztatów w okresie od 1.08.2021 do 01.02.2022.
Realizacja projektu wynika z potrzeb osób z niepełnosprawnością.
Beneficjentami projektu będą:
1. Dzieci z niepełnosprawnością w wieku szkolnym z niepełnosprawnością 12 dzieci (2 grupy).
2. Osoby niepełnosprawne w wieku od 15+ 8 osób (2 grupy).
3. Rodzice/opiekuni prawni osób niepełnosprawnych – 10 osób.
W ramach projektu przewiduje się:
1. Zorganizowanie zajęć dla dzieci i młodzieży. Zorganizowane zostaną zajęcia z muzykoterapii, integracji sensorycznej, dogoterapii, Warsztaty „Savoir na co dzień”, terapia tańcem, alpakoterapia, hipoterapia, refleksoterapia, zabiegi terapeutyczne. Zajęcia poprowadzą specjaliści posiadający kwalifikacje do prowadzenia zajęć.
2. Zorganizowanie warsztatów i spotkań dla rodziców. Odbędą się indywidualne konsultacje z psychologiem, warsztaty motywacyjno-aktywizacyjno-rekreacyjne, refleksoterapia, zabiegi fizjoterapeutyczne, zajęcia ZUMBA.
3. Zorganizowanie wyjazdu integracyjnego do Ranczo pod Olszyną.
Bezpośrednimi celami projektu są:
1. Zwiększenie samodzielności, sprawności i aktywności społecznej osób niepełnosprawnych.
2. Zorganizowanie innowacyjnych zajęć i warsztatów dla osób niepełnosprawnych.
3. Zorganizowanie warsztatów dla rodziców/opiekunów prawnych osób z niepełnosprawnością.
4. Poprawa komfortu psychicznego rodziców/opiekunów osób niepełnosprawnych.
5. Zwiększenie świadomości rodziców na temat ich roli w wychowaniu dziecka z niepełnosprawnością.
6. Integracja osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
Dziękujemy Fundacji PZU za przyznane wsparcie, mamy nadzieję, że poprzez realizację projektu zwiększy się samodzielność, sprawność i aktywność społeczna uczestników projektu, poprawi się komfort psychiczny rodziców oraz integracja osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
Anna Dzioba
Koordynator projektu