Gmina Osięciny

Gmina zlokalizowana jest przy trakcie łączącym Brześć Kujawski i Radziejów – dwa ośrodki w obrębie Kujaw odgrywające istotną rolę już od wczesnego średniowiecza sprawia, że historia tych ziem zawsze pozostawała z nimi w bliskim związku. Istotną rolę odgrywała również bliska lokalizacja Włocławka, od XII w. Stolicy biskupstwa.

Charakterystyka Gminy

Obszar gminy Osięciny leży w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego i północno-wschodniej części powiatu radziejowskiego. W wewnętrznym podziale administracyjnym powiat dzieli się na jednostki samorządowe. Gmina Osięciny jest jedną z 7 gmin powiatu radziejowskiego.

Wpisani w dzieje Osięcin i okolic

W czasie okupacji hitlerowskiej diecezja włocławska straciła 220 kapłanów tj. ponad 50% duchowieństwa. W tej liczbie znaleźli się dwaj kapłani z Osięcin: ks. proboszcz Wincenty Matuszewski i ks. prefekt Józef Kurzawa. Zamordowani zostali w bestialski sposób w nocy z 23 na 24 maja 1940 r.

KOMUNIKATY

Ważna Informacja !

W dniu 30 marca 2024r. (sobota) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Stacja PKP będzie nieczynny.

więcej komunikatów »
[kalendarium]

Dotyczy promocji szczepień

Lip 19, 2021 | Aktualności

Drodzy mieszkańcy !!!

Trwająca od ubiegłego roku pandemia związana z wirusem COVID-19 zmieniała nasze życie . W celu zapobiegania zwiększaniu się liczby zakażeń wprowadzono szereg ograniczeń związanych z codziennym funkcjonowaniem.

Pokonanie pandemii COVID -19 i powrót do normalności są możliwe gdy przerwiemy łańcuch zakażeń.

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-29 daje nadzieję na osiągnięcie odporności zbiorowej, dlatego też w ramach tego Programu prowadzona jest akcja masowych szczepień mieszkańców. Przyjęcie szczepionki przeciw COVID -19 w ocenie naukowców jest bezpieczne i pozwoli na uniknięcie zachorowania na tę chorobę lub łagodniejsze jej przejście. Obecnie to jedyna droga do powrotu do normalności. Aby efekty były najlepsze i najszybsze wszyscy musimy być solidarni.

Zachęcamy mieszkańców do szczepień . Rejestracji na szczepienie można dokonać dzwoniąc na INFOLINIĘ Nr 989 (czynną całodobowo ) lub dokonując rejestracji w Punkcie Szczepień Powszechnych w Radziejowie pod Nr 54 2856270

Pamiętajmy

Szczepienie to nie tylko twoja sprawa”

Zadbajmy o nasze zdrowie i zdrowie naszych bliskich . Mamy wybór.

Skip to content