Gmina Osięciny

Gmina zlokalizowana jest przy trakcie łączącym Brześć Kujawski i Radziejów – dwa ośrodki w obrębie Kujaw odgrywające istotną rolę już od wczesnego średniowiecza sprawia, że historia tych ziem zawsze pozostawała z nimi w bliskim związku. Istotną rolę odgrywała również bliska lokalizacja Włocławka, od XII w. Stolicy biskupstwa.

Charakterystyka Gminy

Obszar gminy Osięciny leży w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego i północno-wschodniej części powiatu radziejowskiego. W wewnętrznym podziale administracyjnym powiat dzieli się na jednostki samorządowe. Gmina Osięciny jest jedną z 7 gmin powiatu radziejowskiego.

Wpisani w dzieje Osięcin i okolic

W czasie okupacji hitlerowskiej diecezja włocławska straciła 220 kapłanów tj. ponad 50% duchowieństwa. W tej liczbie znaleźli się dwaj kapłani z Osięcin: ks. proboszcz Wincenty Matuszewski i ks. prefekt Józef Kurzawa. Zamordowani zostali w bestialski sposób w nocy z 23 na 24 maja 1940 r.

KOMUNIKATY

Ważna Informacja !

W dniu 30 marca 2024r. (sobota) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Stacja PKP będzie nieczynny.

więcej komunikatów »

W powiecie trwają kontrole prowadzone przez radziejowskich policjantów i pracowników Sanepidu, pod kątem przestrzegania przepisów dotyczących koronawirusa.

Na terenie powiatu radziejowskiego trwają działania służb, mające na celu ograniczenie epidemii koronawirusa. Policjanci wspólnie z pracownikami Sanepidu sprawdzali sklepy, pod kątem przestrzegania przepisów sanitarnych.

Główne zasady, których trzeba przestrzegać to: zachowanie odległości co najmniej półtora metra od innych, dezynfekcja dłoni i zasłonięte usta oraz nos.

Policjanci przypominają, że nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności. Pamiętajmy, że za lekceważenie ograniczeń związanych z koronawirusem, można zostać ukaranym mandatem lub wnioskiem do sądu.

Aktualne wytyczne dotyczące informacji i wytycznych związanych z Covid-19 pod poniższym linkiem:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

 

asp. szt. Marcin Krasucki
oficer prasowy KPP Radziejów
695880193
47 7537215
7537215
email marcin.krasucki@bg.policja.gov.pl

Skip to content