Gmina Osięciny

Gmina zlokalizowana jest przy trakcie łączącym Brześć Kujawski i Radziejów – dwa ośrodki w obrębie Kujaw odgrywające istotną rolę już od wczesnego średniowiecza sprawia, że historia tych ziem zawsze pozostawała z nimi w bliskim związku. Istotną rolę odgrywała również bliska lokalizacja Włocławka, od XII w. Stolicy biskupstwa.

Charakterystyka Gminy

Obszar gminy Osięciny leży w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego i północno-wschodniej części powiatu radziejowskiego. W wewnętrznym podziale administracyjnym powiat dzieli się na jednostki samorządowe. Gmina Osięciny jest jedną z 7 gmin powiatu radziejowskiego.

Wpisani w dzieje Osięcin i okolic

W czasie okupacji hitlerowskiej diecezja włocławska straciła 220 kapłanów tj. ponad 50% duchowieństwa. W tej liczbie znaleźli się dwaj kapłani z Osięcin: ks. proboszcz Wincenty Matuszewski i ks. prefekt Józef Kurzawa. Zamordowani zostali w bestialski sposób w nocy z 23 na 24 maja 1940 r.

KOMUNIKATY

Akcja honorowego oddawania krwi dla mieszkanki Osięcin

Klub honorowych dawców krwi "Strażak" organizuje w dniu 20 maja 2023r. w godzinach 10-16 na placu OSP-Osięciny akcje honorowego oddawania krwi dla mieszkanki Osięcin Pani Marianny Lewandowskiej chorej na "Szpiczak Mnogi. Guz kręgosłupa szyjnego" Wszystkich ludzi...

Ogłoszenie Koła RSW Osięciny

Uwaga!  Od dnia 1 Kwietnia 2022 zapraszam po zimowej przerwie, Mieszkańców Gminy Osięciny posiadających Karty Wędkarskie, oraz Członków Koła RSW Osięciny, na połów sportowy, spławikowy do Bartłomiejowic.  Prosimy o stosowanie haczyków...

więcej komunikatów »

Dlaczego ten świat nie jest taki jak dzisiejszy dzień w Zajeździe ,, PIŁSUDSKIEGO \” Dąbie Kujawskie ?… Dlaczego ludzie, którzy dając drugiemu człowiekowi to co jest bezcenną wartością, czyli DOBROĆ SERCA, tak mało oczekują w zamian ?… Dlaczego są osoby, których cieszy i uszczęśliwia pomóc i wsparcie drugiego człowieka ? Szanowni Państwo tak jest dlatego, że Ci ludzie otrzymali w darze od swoich Rodziców Miłość i Szacunek, otrzymali wychowanie, które nakazuje uczuciu podać pomocną dłoń tym, którzy zostali pokrzywdzeni przez los. Dziękuję w imieniu osób chorych, Dziękuję w imieniu GABRYSIA JAŁOSZYŃSKIEGO Wam Drodzy Przyjaciele EDYTKO i Darku Sławianowscy, to co zrobiliście, to nie tylko festyn na rzecz GABRYSIA, Wy pokazaliście, że Pomóc drugiemu człowiekowi jest czymś co daje poczucie satysfakcji, gdyż DOBROĆ jest jedyną rzeczą, którą poprzez Dzielenie mnożymy..

Wielkie podziękowanie za wsparcie i udział w festynie Oochotniczej Straży Pożarnej w Osięcinach oraz Regionalnemu Stowarzyszeniu Wędkarskiemu w Osięcinach.
Dziękuję wam sercem za serce.

Relacja z licytacji w TVP 3 Bydgoszcz

Stachniak Julian Błażej…
Dziękuję Wszystkim Uczestnikom. Zróbmy Wszystko by ŻYCIE ŻYŁO.

Skip to content