Gmina Osięciny

Gmina zlokalizowana jest przy trakcie łączącym Brześć Kujawski i Radziejów – dwa ośrodki w obrębie Kujaw odgrywające istotną rolę już od wczesnego średniowiecza sprawia, że historia tych ziem zawsze pozostawała z nimi w bliskim związku. Istotną rolę odgrywała również bliska lokalizacja Włocławka, od XII w. Stolicy biskupstwa.

Charakterystyka Gminy

Obszar gminy Osięciny leży w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego i północno-wschodniej części powiatu radziejowskiego. W wewnętrznym podziale administracyjnym powiat dzieli się na jednostki samorządowe. Gmina Osięciny jest jedną z 7 gmin powiatu radziejowskiego.

Wpisani w dzieje Osięcin i okolic

W czasie okupacji hitlerowskiej diecezja włocławska straciła 220 kapłanów tj. ponad 50% duchowieństwa. W tej liczbie znaleźli się dwaj kapłani z Osięcin: ks. proboszcz Wincenty Matuszewski i ks. prefekt Józef Kurzawa. Zamordowani zostali w bestialski sposób w nocy z 23 na 24 maja 1940 r.

KOMUNIKATY

Ważna Informacja !

W dniu 30 marca 2024r. (sobota) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Stacja PKP będzie nieczynny.

więcej komunikatów »
[kalendarium]

KOMUNIKAT

Lis 3, 2020 | Aktualności

 

Herb

Osięciny, dnia 03.11.2020r.

 

 

Szanowni mieszkańcy gminy Osięciny

 

          W związku z wprowadzeniem przez Rząd RP Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2020r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z uwagi na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa COVID-19 w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie i życie mieszkańców gminy, pracowników Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z dniem 4 listopada 2020r. (środa) postanawiam o ograniczeniu wejść do budynku Urzędu Gminy.

W sprawach pilnych niecierpiących zwłoki istnieje możliwość indywidualnego wejścia do budynku Urzędu po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Osoby, które muszą załatwić sprawę w Urzędzie lub GOPS proszę  by to czyniły korespondencyjnie, drogą telefoniczną lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej w tym Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (EPUAP).

Został również uruchomiony Bezkontaktowy Punkt Podawczy. Celem uruchomienia punktu jest zwiększenie dostępności Urzędu Gminy, Urzędu Stanu Cywilnego i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej dla mieszkańców Gminy i petentów w czasie epidemii koronawirusa.

W razie konieczności udzielenia pomocy, szczególnie osobom starszym, samotnym lub chorym proszę o kontakt pod nr tel. 54 2650024

Wykaz możliwości kontaktowych:

Urząd Gminy Osięcinytel. 54 2650030

Adres poczty elektronicznej ug@osieciny.pl

Skrzynka EPUAP: /041104/SkrytkaESP

Wójt Gminy Osięciny Jerzy Izydorski – tel. 500 068 122

Sekretarz Gminy Osięciny Halina Urbańska – 660 406 095

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej54 2650024

Adres poczty elektronicznej: gopsosieciny@pro.onet.pl

Kierownik GOPS Krystyna Pawlak – 517 398 336

            Bardzo proszę o zrozumienie i odpowiedzialne podejście do sprawy. Na dzień dzisiejszy jedynym sposobem walki z koronawirusem COVID-19 jest przerwanie dróg zakażenia poprzez unikanie zgromadzeń, zachowanie odległości – 1,5m, mycie rąk, pozostanie w domu.

 

Wójt Gminy Osięciny

 

Skip to content