Gmina Osięciny

Gmina zlokalizowana jest przy trakcie łączącym Brześć Kujawski i Radziejów – dwa ośrodki w obrębie Kujaw odgrywające istotną rolę już od wczesnego średniowiecza sprawia, że historia tych ziem zawsze pozostawała z nimi w bliskim związku. Istotną rolę odgrywała również bliska lokalizacja Włocławka, od XII w. Stolicy biskupstwa.

Charakterystyka Gminy

Obszar gminy Osięciny leży w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego i północno-wschodniej części powiatu radziejowskiego. W wewnętrznym podziale administracyjnym powiat dzieli się na jednostki samorządowe. Gmina Osięciny jest jedną z 7 gmin powiatu radziejowskiego.

Wpisani w dzieje Osięcin i okolic

W czasie okupacji hitlerowskiej diecezja włocławska straciła 220 kapłanów tj. ponad 50% duchowieństwa. W tej liczbie znaleźli się dwaj kapłani z Osięcin: ks. proboszcz Wincenty Matuszewski i ks. prefekt Józef Kurzawa. Zamordowani zostali w bestialski sposób w nocy z 23 na 24 maja 1940 r.

KOMUNIKATY

Zgłoś suszę rolniczą

Szanowni Rolnicy, Informujemy, że istnieje możliwość zgłaszania szkód rolniczych spowodowanych suszą za pomocą aplikacji "Susza". Uwaga: Tylko posiadacz gospodarstwa może zgłosić szkodę rolniczą. Wniosek zostanie rozpatrzony, jeśli będzie potwierdzony podpisem...

Ważna Informacja !

W dniu 30 marca 2024r. (sobota) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Stacja PKP będzie nieczynny.

więcej komunikatów »

 

Modernizacja obiektów sportowych i rekreacyjnych zakończona.

W dniu 21.09.2023 roku dokonano odbioru inwestycji pn: Modernizacja obiektów sportowych i rekreacyjnych w miejscowościach Bartłomiejowice, Osięciny, Kościelna Wieś. W ramach wykonanych prac wybudowano ogrodzenia, parkingi, ścieżkę rekreacyjną, drogę dojazdowa, linie oświetleniowa, dwa boiska wielofunkcyjne do gry w piłkę siatkową, koszykową, ręczną i tenisa ziemnego. Całkowita wartość robót wyniosła 3 204 389,13 zł  w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład 2 883 950,21 zł. Wykonawcą inwestycji były: Firma P.H.U. GRUMIX, 42-512 Preczów, DART-IMPEX Dariusz Ulanowski,  87-853 Kruszyn, Carbon – Mateusz Kwitliński, 87-800 Włocławek

Życzymy miłego i przyjemnego korzystania ze zmodernizowanych obiektów w naszej gminie

 

Skip to content