Gmina Osięciny

Gmina zlokalizowana jest przy trakcie łączącym Brześć Kujawski i Radziejów – dwa ośrodki w obrębie Kujaw odgrywające istotną rolę już od wczesnego średniowiecza sprawia, że historia tych ziem zawsze pozostawała z nimi w bliskim związku. Istotną rolę odgrywała również bliska lokalizacja Włocławka, od XII w. Stolicy biskupstwa.

Charakterystyka Gminy

Obszar gminy Osięciny leży w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego i północno-wschodniej części powiatu radziejowskiego. W wewnętrznym podziale administracyjnym powiat dzieli się na jednostki samorządowe. Gmina Osięciny jest jedną z 7 gmin powiatu radziejowskiego.

Wpisani w dzieje Osięcin i okolic

W czasie okupacji hitlerowskiej diecezja włocławska straciła 220 kapłanów tj. ponad 50% duchowieństwa. W tej liczbie znaleźli się dwaj kapłani z Osięcin: ks. proboszcz Wincenty Matuszewski i ks. prefekt Józef Kurzawa. Zamordowani zostali w bestialski sposób w nocy z 23 na 24 maja 1940 r.

KOMUNIKATY

więcej komunikatów »

Od 2 stycznia 2023 r. oddano do użytkowania nowe Targowisko gminne zlokalizowane z głównym wjazdem przy ulicy Wojska Polskiego. Targowisko wyposażone w urządzenie sanitarno – higieniczne oraz miejsca parkingowe. Całość targowiska stanowi obiekt zamknięty, ogrodzony siatką ogrodzeniową. Handel na nowym targowisku będzie się mógł odbywać z pojazdów, stanowisk jak również z koszy, z ręki itp.

Serdecznie zapraszamy i życzymy udanego handlu oraz zakupów. Prosimy również o przestrzeganie zasad regulaminu dostępnego przed wejściem na teren targowiska.

 

UG Osięciny

Skip to content