Gmina Osięciny

Gmina zlokalizowana jest przy trakcie łączącym Brześć Kujawski i Radziejów – dwa ośrodki w obrębie Kujaw odgrywające istotną rolę już od wczesnego średniowiecza sprawia, że historia tych ziem zawsze pozostawała z nimi w bliskim związku. Istotną rolę odgrywała również bliska lokalizacja Włocławka, od XII w. Stolicy biskupstwa.

Charakterystyka Gminy

Obszar gminy Osięciny leży w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego i północno-wschodniej części powiatu radziejowskiego. W wewnętrznym podziale administracyjnym powiat dzieli się na jednostki samorządowe. Gmina Osięciny jest jedną z 7 gmin powiatu radziejowskiego.

Wpisani w dzieje Osięcin i okolic

W czasie okupacji hitlerowskiej diecezja włocławska straciła 220 kapłanów tj. ponad 50% duchowieństwa. W tej liczbie znaleźli się dwaj kapłani z Osięcin: ks. proboszcz Wincenty Matuszewski i ks. prefekt Józef Kurzawa. Zamordowani zostali w bestialski sposób w nocy z 23 na 24 maja 1940 r.

KOMUNIKATY

Ważna Informacja !

W dniu 30 marca 2024r. (sobota) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Stacja PKP będzie nieczynny.

więcej komunikatów »
[kalendarium]

Nowy Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

Maj 29, 2023 | Aktualności

W dniu 26 maja 2023r. w wyniku rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko kierownika GOPS została wybrana Pani Iwona Płoszaj.

Nowa kierownik jest Absolwentką Wyższej Szkoły Humanistyczno – Ekonomicznej we Włocławku na kierunku pedagogika – specjalność praca socjalna. Ukończyła również specjalizację w zakresie organizacji pomocy społecznej oraz studia podyplomowe w zakresie mediacji rodzinnych.

Od 1995 r. związana zawodowo z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Osięcinach.

Pani Iwonie składamy serdeczne gratulacje, życząc samych udanych inicjatyw i decyzji w zarządzaniu.

 

UG Osięciny

 
Skip to content