Gmina Osięciny

Gmina zlokalizowana jest przy trakcie łączącym Brześć Kujawski i Radziejów – dwa ośrodki w obrębie Kujaw odgrywające istotną rolę już od wczesnego średniowiecza sprawia, że historia tych ziem zawsze pozostawała z nimi w bliskim związku. Istotną rolę odgrywała również bliska lokalizacja Włocławka, od XII w. Stolicy biskupstwa.

Charakterystyka Gminy

Obszar gminy Osięciny leży w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego i północno-wschodniej części powiatu radziejowskiego. W wewnętrznym podziale administracyjnym powiat dzieli się na jednostki samorządowe. Gmina Osięciny jest jedną z 7 gmin powiatu radziejowskiego.

Wpisani w dzieje Osięcin i okolic

W czasie okupacji hitlerowskiej diecezja włocławska straciła 220 kapłanów tj. ponad 50% duchowieństwa. W tej liczbie znaleźli się dwaj kapłani z Osięcin: ks. proboszcz Wincenty Matuszewski i ks. prefekt Józef Kurzawa. Zamordowani zostali w bestialski sposób w nocy z 23 na 24 maja 1940 r.

KOMUNIKATY

Ważna Informacja !

W dniu 30 marca 2024r. (sobota) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Stacja PKP będzie nieczynny.

więcej komunikatów »

OGŁOSZENIE

Kwi 11, 2022 | Aktualności

Zarząd Koła RSW Osięciny zaprasza na zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Osięciny dla wszystkich mieszkańców Gminy Osięciny, którzy posiadają kartę wędkarską, oraz członków Koła RSW Osięciny, które odbędą się w dniu 01.05.2022r. na Zbiorniku Wodnym w Samszycach.

Połów metodą spławikową, jedna wędka.

Każdy uczestnik zawodów powinien  posiadać ze sobą: podbierak, siatkę, wypychacz.

ZBIÓRKA godzina 6:30

START zawodów 7:00

KONIEC 11:00

Zapisy możliwe w sklepie u Pani Grażynki do 25.04.2022r. lub pod numerem

tel. 601-497-573

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Osięciny na wspólną majówkę przy kiełbasce z grilla.

Od 15.04.2022r. Zarząd Koła wraz z Wójtem Gminy Osięciny udostępnia łowisko zgodnie z regulaminem w miejscowości Bartłomiejowie.

Zarząd RSW Osięciny

 

 

 

Skip to content