Gmina Osięciny

Gmina zlokalizowana jest przy trakcie łączącym Brześć Kujawski i Radziejów – dwa ośrodki w obrębie Kujaw odgrywające istotną rolę już od wczesnego średniowiecza sprawia, że historia tych ziem zawsze pozostawała z nimi w bliskim związku. Istotną rolę odgrywała również bliska lokalizacja Włocławka, od XII w. Stolicy biskupstwa.

Charakterystyka Gminy

Obszar gminy Osięciny leży w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego i północno-wschodniej części powiatu radziejowskiego. W wewnętrznym podziale administracyjnym powiat dzieli się na jednostki samorządowe. Gmina Osięciny jest jedną z 7 gmin powiatu radziejowskiego.

Wpisani w dzieje Osięcin i okolic

W czasie okupacji hitlerowskiej diecezja włocławska straciła 220 kapłanów tj. ponad 50% duchowieństwa. W tej liczbie znaleźli się dwaj kapłani z Osięcin: ks. proboszcz Wincenty Matuszewski i ks. prefekt Józef Kurzawa. Zamordowani zostali w bestialski sposób w nocy z 23 na 24 maja 1940 r.

KOMUNIKATY

Ważna Informacja !

W dniu 30 marca 2024r. (sobota) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Stacja PKP będzie nieczynny.

więcej komunikatów »

Ogłoszenie!

Sie 22, 2022 | Aktualności

Zarząd Koła RSW Osięciny serdecznie zaprasza Wszystkich Członków RSW Osięciny do zapisów na Zawody Wędkarskie kończące Sezon 2022, które odbędą się w dniu 18.09.2022 w Bartłomiejowicach.
Zbiórka – 7:30
Start zawodów – 8:00
Zakończenie – 12:00
Połów metodą spławikową na jedną wędkę.
Za Pierwsze Trzy miejsca przewidziane nagrody rzeczowe.
Zapisy możliwe pod numerami telefonów:
601497573, oraz 785154590, lub Na Stacji Paliw „Jutrzenka” w Osięcinach.
 
Serdecznie Zapraszamy.
 
Skip to content