Gmina Osięciny

Gmina zlokalizowana jest przy trakcie łączącym Brześć Kujawski i Radziejów – dwa ośrodki w obrębie Kujaw odgrywające istotną rolę już od wczesnego średniowiecza sprawia, że historia tych ziem zawsze pozostawała z nimi w bliskim związku. Istotną rolę odgrywała również bliska lokalizacja Włocławka, od XII w. Stolicy biskupstwa.

Charakterystyka Gminy

Obszar gminy Osięciny leży w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego i północno-wschodniej części powiatu radziejowskiego. W wewnętrznym podziale administracyjnym powiat dzieli się na jednostki samorządowe. Gmina Osięciny jest jedną z 7 gmin powiatu radziejowskiego.

Wpisani w dzieje Osięcin i okolic

W czasie okupacji hitlerowskiej diecezja włocławska straciła 220 kapłanów tj. ponad 50% duchowieństwa. W tej liczbie znaleźli się dwaj kapłani z Osięcin: ks. proboszcz Wincenty Matuszewski i ks. prefekt Józef Kurzawa. Zamordowani zostali w bestialski sposób w nocy z 23 na 24 maja 1940 r.

KOMUNIKATY

Ważna Informacja !

W dniu 30 marca 2024r. (sobota) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Stacja PKP będzie nieczynny.

więcej komunikatów »

Park linowy na terenie Centrum Rekreacji Publicznej w Bartłomiejowicach

Maj 26, 2022 | Aktualności

W wakacje bieżącego roku gmina Osięciny planuje zrealizować inwestycję pn: Budowa niskiego parku linowego na terenie Gminnego Centrum Rekreacji Publicznej w miejscowości Bartłomiejowice . Wartość kosztorysowa inwestycji to 97 255,87 zł brutto.

Wykonana została dokumentacja techniczna. Wykonawca robót zostanie wyłoniony w drodze zapytania ofertowego.

Park linowy stanie się miejscem wpływającym na podniesienie sprawności fizycznej osób z niego korzystających oraz zwiększy atrakcyjność ośrodka.

 

Skip to content