Gmina Osięciny

Gmina zlokalizowana jest przy trakcie łączącym Brześć Kujawski i Radziejów – dwa ośrodki w obrębie Kujaw odgrywające istotną rolę już od wczesnego średniowiecza sprawia, że historia tych ziem zawsze pozostawała z nimi w bliskim związku. Istotną rolę odgrywała również bliska lokalizacja Włocławka, od XII w. Stolicy biskupstwa.

Charakterystyka Gminy

Obszar gminy Osięciny leży w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego i północno-wschodniej części powiatu radziejowskiego. W wewnętrznym podziale administracyjnym powiat dzieli się na jednostki samorządowe. Gmina Osięciny jest jedną z 7 gmin powiatu radziejowskiego.

Wpisani w dzieje Osięcin i okolic

W czasie okupacji hitlerowskiej diecezja włocławska straciła 220 kapłanów tj. ponad 50% duchowieństwa. W tej liczbie znaleźli się dwaj kapłani z Osięcin: ks. proboszcz Wincenty Matuszewski i ks. prefekt Józef Kurzawa. Zamordowani zostali w bestialski sposób w nocy z 23 na 24 maja 1940 r.

KOMUNIKATY

Ważna Informacja !

W dniu 30 marca 2024r. (sobota) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Stacja PKP będzie nieczynny.

więcej komunikatów »
[kalendarium]

Podpisano umowę z Gminnym Klubem Sportowym „Ziemowit” Osięciny

Cze 8, 2022 | Aktualności

W dniu 8 czerwca 2022r. podpisano umowę pomiędzy Gminą Osięciny a Gminnym Klubem Sportowym „Ziemowit” Osięciny na prowadzenie zajęć i uczestnictwo w rozgrywkach sportowych młodzieżowych drużyn piłki nożnej zrzeszonych w strukturach PZPN za kwotę 40 tyś. zł oraz na prowadzenie zajęć i uczestnictwo w rozgrywkach sportowych piłki nożnej drużyny seniorów za kwotę 20 tyś. zł

Termin wykonania zadania ustala się od 8 czerwca 2022r. do dnia 30 listopada 2022r.

Skip to content