Gmina Osięciny

Gmina zlokalizowana jest przy trakcie łączącym Brześć Kujawski i Radziejów – dwa ośrodki w obrębie Kujaw odgrywające istotną rolę już od wczesnego średniowiecza sprawia, że historia tych ziem zawsze pozostawała z nimi w bliskim związku. Istotną rolę odgrywała również bliska lokalizacja Włocławka, od XII w. Stolicy biskupstwa.

Charakterystyka Gminy

Obszar gminy Osięciny leży w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego i północno-wschodniej części powiatu radziejowskiego. W wewnętrznym podziale administracyjnym powiat dzieli się na jednostki samorządowe. Gmina Osięciny jest jedną z 7 gmin powiatu radziejowskiego.

Wpisani w dzieje Osięcin i okolic

W czasie okupacji hitlerowskiej diecezja włocławska straciła 220 kapłanów tj. ponad 50% duchowieństwa. W tej liczbie znaleźli się dwaj kapłani z Osięcin: ks. proboszcz Wincenty Matuszewski i ks. prefekt Józef Kurzawa. Zamordowani zostali w bestialski sposób w nocy z 23 na 24 maja 1940 r.

KOMUNIKATY

Akcja honorowego oddawania krwi dla mieszkanki Osięcin

Klub honorowych dawców krwi "Strażak" organizuje w dniu 20 maja 2023r. w godzinach 10-16 na placu OSP-Osięciny akcje honorowego oddawania krwi dla mieszkanki Osięcin Pani Marianny Lewandowskiej chorej na "Szpiczak Mnogi. Guz kręgosłupa szyjnego" Wszystkich ludzi...

Ogłoszenie Koła RSW Osięciny

Uwaga!  Od dnia 1 Kwietnia 2022 zapraszam po zimowej przerwie, Mieszkańców Gminy Osięciny posiadających Karty Wędkarskie, oraz Członków Koła RSW Osięciny, na połów sportowy, spławikowy do Bartłomiejowic.  Prosimy o stosowanie haczyków...

więcej komunikatów »

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe AG-PLAST Agnieszka Ogrodowska, ul. Fabryczna 9, 88-210 Dobre wyraża zainteresowanie odbiorem odpadów z gospodarstwach rolnych takich jak: worki Big-Bagi, czarna folia rolnicza, biała folia rolnicza, worki po nawozach, siatka i sznurek po balotach z terenu Gminy Osięciny.

Za odebrane odpady zostanie wystawiony dokument potwierdzający odebranie odpadów.

Odbiór odpadów odbywałby się z wyznaczonym miejscu na terenie Gminy. Odpady powinny być posegregowane według w/w asortymentu w worki Big-Bagi lub spakowane w paczki.

Za odebranie odpadów pobierana byłaby opłata w wysokości:

– worki Big-Bagi- 5 zł za pełen spakowany Big-Bag o pojemności 500 litrów,

– czarna folia rolnicza- 20 zł za pełen spakowany Big-Bag o pojemności 500 litrów,

– biała folia rolnicza – 10 zł za pełen spakowany Big-Bag o pojemności 500 litrów,

– worki od nawozów- 5 zł za pełen spakowany Big-Bag o pojemności 500 litrów,

– siatka- 30 zł za pełen spakowany Big-Bag o pojemności 500 litrów,

-sznurek – 20 zł za pełen spakowany Big-Bag o pojemności 500 litrów.

Zainteresowane osoby proszę o kontakt pod numerami telefonów: 696-096-812.

Skip to content