Gmina Osięciny

Gmina zlokalizowana jest przy trakcie łączącym Brześć Kujawski i Radziejów – dwa ośrodki w obrębie Kujaw odgrywające istotną rolę już od wczesnego średniowiecza sprawia, że historia tych ziem zawsze pozostawała z nimi w bliskim związku. Istotną rolę odgrywała również bliska lokalizacja Włocławka, od XII w. Stolicy biskupstwa.

Charakterystyka Gminy

Obszar gminy Osięciny leży w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego i północno-wschodniej części powiatu radziejowskiego. W wewnętrznym podziale administracyjnym powiat dzieli się na jednostki samorządowe. Gmina Osięciny jest jedną z 7 gmin powiatu radziejowskiego.

Wpisani w dzieje Osięcin i okolic

W czasie okupacji hitlerowskiej diecezja włocławska straciła 220 kapłanów tj. ponad 50% duchowieństwa. W tej liczbie znaleźli się dwaj kapłani z Osięcin: ks. proboszcz Wincenty Matuszewski i ks. prefekt Józef Kurzawa. Zamordowani zostali w bestialski sposób w nocy z 23 na 24 maja 1940 r.

KOMUNIKATY

Ważna Informacja !

W dniu 30 marca 2024r. (sobota) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Stacja PKP będzie nieczynny.

więcej komunikatów »

Wybór oferty na budowę windy

Sie 19, 2020 | Aktualności

W dniu 19.08.2020 r. dokonano wyboru oferty najkorzystniejszej na zadanie pod nazwą: Przebudowa i rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej w Osięcinach polegająca na budowie windy osobowej

za najkorzystniejszą uznana została oferta firmy:

        FIDEM BUDOWNICTWO

Joanna Tarnecka

ul. Licealna 2/16

87-610  Dobrzyń nad Wisłą

Cena oferty: 297.653,62 zł brutto

Termin realizacji: 15.11.2020 r.

Zadanie współfinansowane w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 Edycja 2020 Moduł I „Utworzenie i/lub wyposażenie placówki „Senior+”

                                                                                                  Monika Fabisiak

Skip to content