KOMUNIKATY
Pilny komunikat dla mieszkańców!!!
Wybory do organów jednostek pomocniczych – sołectwo Pilichowo
Akcja honorowego oddawania krwi dla mieszkanki Osięcin
Klub honorowych dawców krwi "Strażak" organizuje w dniu 20 maja 2023r. w godzinach 10-16 na placu OSP-Osięciny akcje honorowego oddawania krwi dla mieszkanki Osięcin Pani Marianny Lewandowskiej chorej na "Szpiczak Mnogi. Guz kręgosłupa szyjnego" Wszystkich ludzi...
Zmiana wysokości kosztów upomnienia za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Wierzyciel, po upływie terminu do wykonania przez zobowiązanego obowiązku, przesyła pisemne upomnienie, zawierające wezwanie do wykonania obowiązku
z zagrożeniem skierowania sprawy na drogę postępowania egzekucyjnego oraz inne dane niezbędne do prawidłowego wykonania obowiązku przez zobowiązanego. Postępowanie egzekucyjne może być wszczęte dopiero po upływie 7 dni od dnia doręczenia tego upomnienia.
Wysokość kosztów upomnienia określa w drodze rozporządzenia minister właściwy do spraw finansów publicznych w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw łączności. Wysokość kosztów upomnienia nie może przekraczać czterokrotnej wysokości kosztów związanych z doręczeniem upomnienia jako przesyłki poleconej.
W dniu 12 stycznia 2021 r. zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z 5 stycznia 2021 r. w sprawie wysokości kosztów upomnienia doręczanego zobowiązanemu przed wszczęciem egzekucji administracyjnej (Dz.U. z 2021 r. poz. 67).
Zgodnie z nowym rozporządzeniem od 13 października 2021 roku wysokość kosztów upomnienia wynosi 16 zł.
W związku z nieterminowymi wpłatami opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi przypominamy, że wpłaty należy uiszczać do ostatniego dnia miesiąca, którego obowiązek ponoszenia opłat dotyczy.
W przypadku nieuregulowania należności w wyznaczonym terminie, do osoby zobowiązanej zostaje przesłane pisemne upomnienie.
Z up. Wójta
mgr Aneta Kwiatkowska
inspektor