Niedziela,  21 grudnia 2014, Imieniny: Honoraty, Seweryny, Tomasza
   Strona główna       Samorząd       Osięciny       Kultura i Sport       Edukacja       Inwestycje       Przetargi       Kontakt   
Nasza galeria
zobacz więcej »
  Aktualności

Ostrzeżenie meteorologiczne - Silny wiatr

Zjawisko: Silny wiatr
Stopień zagrożenia: 1
Obszar: województwo kujawsko-pomorskie
Ważność: od godz. 08:00 dnia 20.12.2014 do godz. 24:00 dnia 20.12.2014
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h,
w porywach do 90 km/h, z zachodu.

więcej
Aby świąteczny czas był bezpieczny

Okres świąt to czas wzmożonych zakupów, czas kiedy mamy więcej gotówki przy sobie. Jest to również czas wzmożonej aktywności złodziei. Poniżej kilka porad jak ustrzec się zagrożeń.

więcej
Uwaga na oszustów internetowych

Mieszkanka Radziejowa została oszukana przy próbie zakupu routera internetowego. Zamiast niego w paczce otrzymała ziemniaka. Policja apeluje o ostrożność przy zawieraniu tego typu transakcji.

więcej
„Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” w Szkole Podstawowej w Osięcinach

Radziejowska policja kontynuuje spotkania z uczniami w ramach kampanii społecznej pod hasłem: „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Tym razem spotkali się z uczniami w Osięcinach.

więcej
24 grudnia 2014

W dniu 24 grudnia 2014 roku Urząd Gminy w Osięcinach będzie czynny do godziny 13.00.

UG

Z wizytą w urzędzie gminy

W przedświąteczny czas odwiedzili nas uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego W Radziejowie wraz z nauczycielkami:Panią Katarzyną Kralską i Panią Grażyną Górską. Po raz kolejny przeprowadzali świąteczną akcję ,,Pierniczek'',składali życzenia i wręczali pierniczki. Zarobione w ten sposób pieniążki przeznaczone zostaną na dalszą wycieczkę dla dzieci. Panowała miła atmosfera i wszystkim udzielił się nastrój oczekiwanych Świąt Bożego Narodzenia.

Nadesłane

Zmiana organizacji ruchu

Urząd Gminy w Osięcinach informuje mieszkańców ulic: od I Armii Wojska Polskiego do ulicy Sportowej oraz ulic Bema i Krótkiej o przystąpieniu do prac związanych ze zmianą organizacji ruchu na osiedlu ograniczonym ulicami: Leśną, I Armii Wojska Polskiego, Kardynała Wyszyńskiego w Osięcinach. Zmiana organizacji ruchu polegać będzie na utrzymaniu pierwszeństwa przejazdu ulicami : Leśną , I Armii Wojska Polskiego, Kardynała Wyszyńskiego, oraz wprowadzeniu pierwszeństwa prawostronnego przed każdym skrzyżowaniem ulic znajdujących się w strefie o projektowanej prędkości do 40km/h.

Marek Roszak

Prognoza prędkości wiatru dla Polski w dniach 12-14.12.2014

Sytuacja baryczna

W ciągu najbliższej doby (piątek i noc z piątku na sobotę ) Polska znajdować się będzie na skraju rozległego niżu z ośrodkiem nad Morzem Norweskim, w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Na peryferiach tego niżu powstał wtórny niż, który w piątek, w nocy z piątku na sobotę i w sobotę będzie oddziaływać na pogodę w Polsce.

więcej
Ostrzeżenie meteorologiczne - Silny wiatr

Zjawisko: Silny wiatr
Stopień zagrożenia: 1
Obszar: województwo kujawsko-pomorskie
Ważność: od godz. 14:00 dnia 12.12.2014 do godz. 02:00 dnia 13.12.2014

więcej
BEZPIECZNEJ DROGI !

Informacje dotyczące zimowego utrzymania dróg można uzyskać pod numerami telefonów: w załączniku


 strona: 1 2 3 4 5 
   ©2005 Urząd Gminy Osięciny