Poniedziałek,  25 marca 2019, Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
   Strona główna       Samorząd       Osięciny       Kultura i Sport       Edukacja       RODO       Przetargi       Umowy    
Dzień Odkrywania Talentów-Kujawsko- Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku
25/03/2019

Dzień Odkrywania Talentów obchodzony corocznie 21 marca jest doskonałą okazją do zaprezentowania dokonań uzdolnionych uczniów. Kujawsko- Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku umożliwia szkołom promocję inicjatyw w zakresie pracy z uczniem zdolnym. Celem przedsięwzięcia jest prezentacja dobrych praktyk, kreatywnych i twórczych działań, osiągnięć i sukcesów uczniów oraz metod i form pracy.

Szkołę Podstawową w Osięcinach promował p. Tomasz Cybulski, który podzielił się swoim doświadczeniem w zakresie możliwości rozwoju talentów muzycznych.

więcej
Uczniowie z Kościelnej Wsi zobaczyli jak wygląda praca policjantów od środka
25/03/2019

Miłych gości po terenie radziejowskiej komendy oprowadził miejscowy dzielnicowy. Opowiedział o tajnikach zawodu policjanta oraz zapoznał  z wyposażeniem do służby.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kościelnej Wsi wraz z nauczycielkami, złożyli wizytę w Komendzie Powiatowej Policji w Radziejowie.
W rolę przewodnika, który oprowadził miłych gości po jednostce, wcielił się dzielnicowy asp. Rafał Przybysz.  Dzieci miały możliwość obejrzenia  radiowozów i innego sprzętu będącego na naszym wyposażeniu. Tradycyjnie już przy takich wizytach, nie obyło się  bez odwiedzin w celach aresztu.
Kolejne miejsce, które wizytowali  to stanowisko kierowania. Dzielnicowy opowiedział, w jaki sposób  przyjmuje zgłoszenia, jak kieruje załogami policyjnymi. Chętni mogli sprawdzić jak działa urządzenie do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.
Uczniowie dowiedzieli  się, jakie warunki trzeba spełnić aby w przyszłości zostać policjantem. Była to też okazja, aby porozmawiać o bezpieczeństwie oraz odpowiedzieć na nurtujące młodych ludzi pytania.
Goście opuszczali komendę pełni wrażeń,  z nową wiedzą o pracy policjantów.


asp. szt. Marcin Krasucki
oficer prasowy KPP Radziejów

więcej
ZAINWESTUJ NA PREFERENCYJNYCH WARUNKACH W POMORSKIEJ SPECJALNEJ STREFIE EKONOMICZNEJ
25/03/2019

Rok 2018 był przełomowy dla przedsiębiorców. Objęcie całego obszaru inwestycyjnego w Polsce możliwością korzystania z preferencyjnych warunków w postaci zwolnienia z podatku dochodowego ma wpłynąć na podniesienie jakości nowych inwestycji, a wprowadzone zmiany są jednym z elementów budowania przewag konkurencyjnych Polski na arenie międzynarodowej. Dzięki rozszerzeniu na cały kraj ewentualności uzyskania pomocy publicznej zwiększy się również potencjał mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które nie będą musiały przenosić swoich zakładów na tereny obecnie objęte statusem specjalnej strefy ekonomicznej.

Nowe zasady wyeliminują także konieczność stosowania długiej i obciążającej przedsiębiorcę procedury rozszerzenia granic specjalnej strefy ekonomicznej, jeżeli teren inwestycyjny znajdował się poza jej granicami. Warunkiem korzystania z pomocy publicznej jest uzyskanie decyzji o wsparciu na podstawie kryteriów jakościowych (zrównoważonego rozwoju społecznego i zrównoważonego rozwoju gospodarczego) oraz ilościowych (minimalnych kosztów nowej inwestycji).

Więcej na temat pomocy publicznej udzielanej przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną:


KLIKNIJ TUTAJ

więcej
Pies do adopcji
22/03/2019

Mamy do oddania w dobre ręce psa, wielkości i postury wilka niemieckiego, z umaszczeniem biszkoptowo - rudym. Pies ma  około 2 lat. Jest spokojnym, ułożonym psiakiem, zna kilka komend. Pies został podrzucony do Osięcin, w okolicach ulicy Kilińskiego, na początku marca. Początkowo bardzo nieufny ludziom, teraz pozwala aby go nosić do samochodu, czy do kojca. Uwielbia się bawić, nie przejawia żadnych oznak agresji, uwielbia dzieci, gdyż obok nieruchomości przy której prawdopodobnie został wyrzucony wyczekiwał za powrotem dziecka ze szkoły, tylko podchodził do dziecka. W czasie przewożenia samochodem zachowuje czystość, pomimo stresu jaki zafundował mu poprzedni właściciel. Osoby które mogą nam wskazać poprzedniego - okrutnego właściciela proszę o kontakt. Dość z podrzucaniem i pozbywaniem się niechcianych "maskotek".

Jeśli ktoś z Państwa wie, kto był Jego poprzednim właścicielem prosimy o kontakt telefoniczny od pon - pt od 7:30 do 15:30 tel 54 2650030 wew.30. Jeśli jest ktoś chętny do adopcji w/w psiaka też prosimy o kontakt.

Psa oddamy w dobre ręce, zapewniamy na koszt Gminy: odrobaczenie, odpchlenie oraz szczepienie przeciwko wściekliźnie. Jeśli nie znajdziemy dla niego nowego domu, będziemy zmuszeni oddać go do schroniska, a nie zasługuje na to. To mądry i śliczny psiak, którego poprzedni właściciel w sposób okrutny się wyzbył ze swojej nieruchomości.

Jednocześnie dziękujemy osobom, które dzielnie znosiły obecność w/w psa przy swojej nieruchomości, które go dokarmiały i monitowały Urząd Gminy na bieżąco o stanie psa, a także pomogły w jego wyłapaniu. Bez ich pomocy  nie byłoby możliwości jego odłowienia.

Renata Ładzińska

 

więcej
Zakup działki
22/03/2019

W dniu 21.03.2019r. został zawarty akt notarialny pomiędzy Ośrodkiem Hodowli Zarodowej Osięciny a Gminą Osięciny.
Gmina Osięciny zakupiła nieruchomość o nr geodezyjnym 604/2 o powierzchni 0,4208 ha w Osięcinach za kwotę 248 500,00 zł z przeznaczeniem na cel publiczny.

                                                                           UG Osięciny 

więcej
Rozstrzygnięcie konkursu na zadanie w zakresie rozwoju sportu
19/03/2019

Więcej w załączniku

więcej
Informacja dla rolników. Ustalona lista odmian zalecanych do upraw na 2019 roku
15/03/2019

Urząd Gminy w Osięcinach w załączeniu przekazuje listę odmian upraw zalecanych do uprawy na 2019 roku w województwie Kujawsko - Pomorskim.

W/w lista została utworzona z udziałem przedstawiciela Wojewody Kujawsko - Pomorskiego w pracach Zespołu Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego Stacji Doświadczalnictwa Oceny Odmian w Chrząstowie, gmina Nakło nad Notecią.

W załączeniu treść pisma z Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy oraz lista odmian.


Renata Ładzińska - inspektor

 

więcej
Ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze!
15/03/2019

szczegóły w załączniku...

więcej
Wniosek o dotację do WFOŚiGW w Toruniu
14/03/2019

Urząd Gminy w Osięcinach informuje, że w dniu 13 marca 2019 roku wystąpiono do WFOŚiGW w Toruniu z wnioskiem o uzyskanie dotacji na "Nasadzenia drzew i krzewów na terenie Gminnego Centrum Rekreacji Publicznej w miejscowości Bartłomiejowice" w tzw. programie PRZYRODA 2019. Planowany koszt inwestycji 12500,00 zł, z czego 80% to dotacja z WFOŚiGW.

Renata Ładzińska - inspektor

więcej
Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej rozstrzygnięty!
08/03/2019

Dnia 7.03.2019r. w Szkole Podstawowej w Osięcinach odbył się XXI gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Turniej miał na celu przede wszystkim popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy przeciwpożarowej, a w szczególności zasad postępowania na wypadek pożaru i innych zdarzeń, katastrof oraz kataklizmów, a także udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Więcej na stronie:www.sp.osieciny.pl

więcej

 strona: 1 2 3 4 5 
   ©2005 Urząd Gminy Osięciny