Czwartek,  30 października 2014, Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
   Strona główna       Samorząd       Osięciny       Kultura i Sport       Edukacja       Inwestycje       Przetargi       Kontakt   
Nasza galeria
zobacz więcej »
  Aktualności

Nowe radiowozy w radziejowskiej komendzie

Dwa nowe radiowozy otrzymali policjanci z radziejowskiego garnizonu. Uroczyste przekazanie pojazdów odbyło się na placu komendy w Radziejowie. Dofinansowanie do zakupu samochodów mundurowi otrzymali od piotrkowskiego samorządu oraz Komendy Głównej Policji.

więcej
Uroczyste zakończenie sezonu lotowego Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych

 „Gołąb-symbol pokoju król przestworzy
mały z ogromnym sercem lotnik wspaniały,
już przed wiekami o nim śpiewano
z gałązką oliwną posłańcem go zwano,
w podniebnym locie z wiatrem w zawody
z szybkością strzały pokona przeszkody,
bezbłędna nawigacja to tajemnica nieodkryta
pokonać duże odległości wrócić do gołębnika,
skąd ta siła i moc w tym małym stworzeniu
pojąć tego nie zdołam podziwiam w zdumieniu”
Joanna Kargul

więcej
Ślubowanie klas pierwszych

28 października 2014r. o godzinie 10.00 odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych oraz pasowanie przez Panią Dyrektor dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kościelnej Wsi.

więcej
Dotacja na zwrot podatku akcyzowego producentom rolnym

Dnia 27 października 2014 roku do Urzędu Gminy w Osięcinach wpłynęła dotacja celowa na zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej przez posiadaczy gospodarstw rolnych. Kwota dotacji wynosi 197 834,08 zł (słownie: sto dziewięćdziesiąt siedem tysięcy osiemset trzydzieści cztery złote 8/100) i wypłacona zostanie wnioskodawcom 30 października 2014 r. na wskazane we wnioskach rachunki bankowe.


Ewelina Misterska

Zegar zastrzeżony dla gminy Osięciny

Dziś wójt Jerzy Izydorski w obecności przewodniczącego rady gminy Ryszarda Błaszczyka, radnego gminy Antoniego Trzeciaka oraz Zbigniewa Jędrzejewskiego dokonali odbioru nowego zegara na rynku w Osięcinach. Zegar został wykonany w pracowni artystycznej Jędrzejewskich, mierzy około 3,5 metra, wbudowane ma dwie tarcze zegarowe z nastawianiem radiowym oraz termometr i barometr. Dla bezpieczeństwa konstrukcja została zabezpieczona kutą barierą.
Wykonany zegar na rynku w Osięcinach podkreśla wysoki poziom kowalstwa państwa Jędrzejewskich.

RomualD Trzeciak

Otwarcie ofert

W dniu 29 października 2014 roku w urzędzie odbyło się otwarcie ofert na odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Osięciny.
Wpłynęła 1. oferta z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej "Saniko" Sp z o.o. z Włocławka na kwotę 610.804,84 zł. brutto na rok.
W poprzednim roku gmina płaciła 554.400,00 zł. Obecnie ilość odbieranych śmieci od mieszkańców wzrosła o 50 %, zaś cena wzrosła tylko o 10 %.

ug

UWAGA

MŁODZIEŻ ROCZNIK 1996

W dniach 12, 13, 14 listopada 2014 roku w Ośrodku Zdrowia w Osięcinach odbędą się obowiązkowe szczepienia przeciwko tężcowi rocznika 1996. Szczepienia będą w godzinach 13.00 – 17.00.

więcej
Nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez policjantów

W miniony weekend radziejowscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Kierowali samochodami po drodze publicznej. Zatrzymanym grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Pierwszy nietrzeźwy został zatrzymany przez policjantów ogniwa patrolowo interwencyjnego w sobotę(25.10) około 20.00 w Osięcinach na ulicy Włocławskiej. Zatrzymany do kontroli 32-letni mieszkaniec gminy jechał vw golfem. W trakcie badania stanu trzeźwości wydmuchał prawie 1,8 promila . Na miejscu stracił prawo jazdy.

Kolejnego amatora jazdy po kieliszku zatrzymali także policjanci prewencji. Do kontroli doszło w niedzielę (26.10) również w Osięcinach przy ul. Włocławskiej. Za kierownicą renault laguna siedział 30-latek z gminy Osięciny. Badanie alkomatem pokazało, że ma 0,54 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

Zatrzymani wkrótce staną przed sądem, który zdecyduje o wymiarze kary. Kierowanie autem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Marcin Krasucki
oficer prasowy KPP Radziejów

Dla najmłodszych pociech

W trosce o bezpieczeństwo i wygodę najmłodszych mieszkańców gminy dokonano modernizacji chodnika prowadzącego od ulicy Traugutta do Przedszkola Komunalnego w Osięcinach. Dokonano również nasadzenia drzew po obu stronach chodnika za kwotę 1.782 zł. Koszt zakupionego materiału wyniósł 4.656 zł. Prace wykonali pracownicy interwencyjni skierowani z Powiatowego Urzędu Pracy w Radziejowie.

ug

Pasowanie na ucznia gimnazjum

Na trwałe w tradycję naszej szkoły wpisało się ślubowanie klas pierwszych i bal integracyjny. 27 października 2014 roku nowi uczniowie oficjalnie wstępowali w szeregi Publicznego Gimnazjum w Osięcinach. Uroczystego pasowania dokonała dyrektor szkoły p. Grażyna Kamionka.

więcej

 strona: 1 2 3 4 5 
   ©2005 Urząd Gminy Osięciny