Sobota,  29 listopada 2014, Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
   Strona główna       Samorząd       Osięciny       Kultura i Sport       Edukacja       Inwestycje       Przetargi       Kontakt   
Nasza galeria
zobacz więcej »
  Aktualności

Skład Rady Powiatu V kadencji

W dniu 20 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Radziejowie odbyło się spotkanie Powiatowej Komisji Wyborczej w Radziejowie z nowo wybranymi radnymi do Rady Powiatu w Radziejowie, którzy w wyniku głosowania podczas wyborów samorządowych odbytych 16 listopada 2014 r. otrzymali największą liczbę głosów. Podczas spotkania Przewodniczący Powiatowej Komisji Wyborczej Pan Ryszard Dolata przedstawił informację z pracy Powiatowej Komisji Wyborczej, a także wręczył nowo wybranym radnym zaświadczenia o wyborze na radnego.

więcej
Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda
na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.

więcej
Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel miś” rozstrzygnięty

24 listopada 2014r. w naszej szkole nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem „Mój przyjaciel miś” adresowanego do uczniów klas I i II.


Do organizatorów wpłynęło 71 prac, w których mali artyści ukazali swoją sympatię do najmilszych przyjaciół – misiów. Komisja w składzie Małgorzata Skonieczna, Agnieszka Trzeciak i Aleksandra Siarkowska wyłoniła zwycięzców: 1 miejsce – Dominika Opasik z klasy IIa, 2 miejsce – Karina Kapelińska kl. IIb, 3 miejsce – Aleksander Poliński kl. Id , wyróżnienie – Mikołaj Wójcik kl.IIb, Julia Malec kl.Id, Zuzanna Pieńkowska IIc, Zofia Smolarek kl. Ib.

więcej
Zastrzeganie dokumentów tożsamości

Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych. Aby dowiedzieć jak można się przed tym ochronić zachęcamy do zapoznania się z zawartymi na tej stronie informacjami.

więcej
I Sesja Rady Gminy

Komisarz Wyborczy we Włocławku Postanowieniem DWŁ-712-29/14 z dnia 25 listopada 2014 roku zwołuje I sesję nowo wybranej Rady Gminy Osięciny. Posiedzenie odbędzie się 28 listopada 2014 roku o godz. 13.00 w sali obrad Urzędu Gminy Osięciny.

Wróciły z tarczą...

W Lubrańcu 21 listopada 2014 roku odbył się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Franciszka Becińskiego. Pragniemy donieść, że uczennice klasy I Marta Woźniak oraz Julia Staniszewska przygotowywane przez p. Grażynę Kamionkę zajęły wysokie noty: II i III miejsce. Gratulujemy sukcesu!!!

więcej
Ratujemy innych

„Nie trzeba być bogatym, aby pomagać innym, wystarczy mieć dobre serce i kochać ludzi”
W dniu 22.11.2014 zorganizowaliśmy czwartą w tym roku akcję poboru krwi. Chęć pomocy drugiemu człowiekowi wyraziło 81 osób, jednak z różnych przyczyn zdrowotnych nie wszyscy mogli pomóc.

więcej
II Powiatowy Konkurs Recytatorski "Ojczyzna - kiedy myślę"

"Ojczyzna - kiedy myślę" pod takim tytułem zaczerpniętym z wiersza Świętego Jana Pawła II, by uczcić Wielkiego Polaka w roku Jego kanonizacji i wsłuchać się w głos poetów piszących o Ojczyźnie, 14 listopada 2014r. przeprowadzono w naszej szkole kolejny konkurs o zasięgu powiatowym.

więcej
Z korzyścią dla gminy

W dniu 19 listopada 2014 roku w Aleksandrowie Kujawskim podpisano umowę na sprzedaż energii elektrycznej do punktów poboru – oświetlenie uliczne - z ENEA Spółka Akcyjna Poznań oraz umowę z firmą TAURON Sprzedaż sp. z o.o. w Krakowie na sprzedaż energii elektrycznej na potrzeby obiektów gminnych. Umowy zawarto na dwa lata. Zakupu dokonano w ramach aleksandrowsko – radziejowskiej grupy zakupowej.
Z tego tytułu gmina w ciągu 2 lat uzyska oszczędności względem standardowego cennika w wysokości 349.443,00 złotych tj. 50,45 %.

 RomualD Trzeciak

Wybory wójta gminy Osięciny

Wyniki wyborów w głosowaniu na wójt gminy Osięciny
Liczba uprawnionych do głosowania 6567,
Liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania 4167,
Frekwencja 63,45%

więcej

 strona: 1 2 3 4 5 
   ©2005 Urząd Gminy Osięciny