Wtorek,  1 września 2015, Imieniny: Belindy, Bronisza, Idziego
   Strona główna       Samorząd       Osięciny       Kultura i Sport       Edukacja       Inwestycje       Przetargi       Umowy    
Nasza galeria
zobacz więcej »
  Aktualności

Powierzenie

W dniu 31 sierpnia 2015 roku wójt Jerzy Izydorski wręczył akty powierzeń stanowisk na dyrektora placówek oświatowych: Elwirze Kłosowskiej, Lidii Chenc i Andrzejowi Polaszkowi. Akt nadania stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego otrzymała Izabela Kisielewska.

ug

Odbiór drogi

W dniu 31.08,.2015r. odbył się odbiór zadania inwestycyjnego pn: Przebudowa dróg gminnych: ulic Skarbka i Konopnickiej o łącznej długosci ok. 779m. Wykonawcą inwestycji była Firma Inżynieryjno - Drogowa DROGTOM z Włocławka. Całkowita wartość robót wyniosła 444.725,43 zł brutto. Zadanie jest zgłoszone do dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego w wysokosci 50 % kosztów całkowitych.

Marek Roszak

Tradycyjna Gala Balonowa już za nami

W ramach XV Międzynarodowych Włocławskich Mistrzostw Balonowych odbyła się tradycyjna gala balonowa.

więcej
Nowy rok czas zacząć!

Szkoła Podstawowa w Kościelnej Wsi już może rozpoczynać pracę. Trwają kosmetyczne poprawki i ostatnie prace porządkowe. Pracownicy szkoły pomimo uciążliwych upałów pracowali całe wakacje nad poprawą estetyki budynków szkolnych.

więcej
Ostrzeżenie meteorologiczne nr 36

Zjawisko: Upał
Stopień zagrożenia: 1
Obszar: województwo kujawsko-pomorskie
Ważność: od godz. 12:00 dnia 31.08.2015 do godz. 18:00 dnia 1.09.2015
Przebieg: Prognozuje się temperaturę maksymalną od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna
w nocy od 16°C do 18°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%
Uwagi: Brak.
Dyżurny synoptyk: Lech Buchert
Źródło informacji: IMGW-PIB


Artur Jasiński

Wspólny apel o remont drogi wojewódzkiej

Wójt gminy Osięciny Jerzy Izydorski wraz z wójtami gmin Bądkowa i Lubania wystosowali apel o remont odcinka drogi wojewódzkiej 301.

Pismo w załączniku poniżej

Dożynki

Serdecznie zapraszamy na dożynki gminno – parafialne 2015.

więcej
Kujawioki w Giżynie

W miniony weekend zespół folklorystyczny „Kujawioki” działający w GOK Osięciny koncertował w województwie zachodniopomorskim. Został zaproszony na XIX Regionalne Spotkania Zespołów Artystycznych Ochotniczych Straży Pożarnych „Floriańskie Obertasy” w Giżynie. Zespół godnie reprezentował rodzimy folklor co doceniło jury, a przede wszystkim publiczność. „Kujawioki” z Osięcin to zespół wielopokoleniowy z tradycjami, koncertujący na teranie całego kraju oraz za granicą: Niemcy, Francja, Białoruś. Od początku istnienia (1989r.) zespół prowadzi Zenon Paliwoda.

więcej
XIV inscenizacja bitwy pod Płowcami

23 sierpnia 2015 r. wokół płowieckiego pomnika upamiętniającego zwycięstwo rycerstwa króla Władysława Łokietka nad Zakonem Krzyżackim odbyła się kolejna XIV Inscenizacja Bitwy pod Płowcami. Inscenizację bitwy z 1331 r. poprzedziła uroczysta msza święta.

więcej
INFORMACJA DLA ROLNIKÓW GMINY OSIĘCINY

Urząd Gminy w Osięcinach informuje, że do dnia 30 września 2015 roku można składać wnioski o szacowanie strat spowodowanych klęską suszy przez rolników, którzy wcześniej nie złożyli takiego dokumentu.

więcej

 strona: 1 2 3 4 5 
   ©2005 Urząd Gminy Osięciny