Niedziela,  11 grudnia 2016, Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
   Strona główna       Samorząd       Osięciny       Kultura i Sport       Edukacja       Inwestycje       Przetargi       Umowy    
Nasza galeria
zobacz więcej »
Powiększ tekst: A A A
  Aktualności

Igrzyska Młodzieży Szkolnej- Unihokej dziewcząt

Dnia 8 grudnia odbyły się Finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeja w Gąsawie, które zakończyły się dużym sukcesem drużyny dziewcząt naszej szkoły. Po ciężkiej walce dziewczęta zajęły III miejsce.

więcej
Śnieżek i Śnieżynka do adopcji

Mamy do adopcji suczkę, wiek około 7 - 8 lat, jasna - biszkoptowa, sierść krótka, wysokość dość duża – „powyżej kolan”. Suczka została znaleziona w okolicach Krotoszyna w okresie jesiennym. Sunia została znaleziona ze szczeniaczkiem, wiek około 3 miesięcy, płeć samiec. Maść ta sama co matki, sierść tej samej długości.

więcej
PUSZEK DO ADOPCJI

Mamy do adopcji pieska, wiek około 4 lat, ciemny podpalany z okazałym białym krawatem na piersi, sierść średniej długości. Pies został znaleziony w okolicach Powałkowic w okresie letnim. Niestety do dziś dnia jego były właściciel nie zgłosił się po niego.

więcej
Zakończenie sezonu

Zarząd RSW Koło Osięciny zaprasza członków stowarzyszenia na zakończenie sezonu wędkarskiego, które odbędzie się w Samszycach w dniu 17 grudnia 2016 roku o godz. 10.00. Zarząd RSW Koło Osięciny

Nabór wniosków na budowę oczyszczalni przydomowych

Gmina Osięciny zamierza przystąpić do konkursu ogłoszonego przez Zarząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego o przyznanie pomocy w ramach operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa” na zadanie pod nazwą „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków”. Spotkanie informacyjne dla wszystkich zainteresowanych odbędzie się w dniu 12.12.2016r. o godz. 11:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Osięcinach. Szczegóły oraz warunki udzielenia dofinansowania omówione zostaną na spotkaniu informacyjnych.

Marek Roszak

Mikroelektrownie fotowoltaiczne

Do Urzędu Gminy w Osięcinach zgłosiła się firma PROMAG z ofertą budowy mikroelektrowni fotowoltaicznych w ramach grupowego projektu. Projekt przewiduje dofinansowanie mikroelektrowni do 60 % wartości.

Więcej informacji na stronie promag

EKODOM

Informujemy, iż z dniem 15 września 2016 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu ogłasza nabór wniosków w ramach Programu Priorytetowego EKODOM -dofinansowanie zadań z zakresu termomodernizacji i OZE realizowanych przez osoby fizyczne na potrzeby mieszkaniowe.

więcej
UWAGA. Konkurs

Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalne, Wydawnictwo KRUKOWIAK i Fundacja im. Janusza Borkowskiego "Godne życie na Kujawach" zapraszają do wzięcia udziału w V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o "Kujawskiego Złotego Kruka". Treść w załączeniu.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w w/w konkursie.

ug

I Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Powiatów o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Sukces drużyny z Powiatu Radziejowskiego
2 grudnia w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy odbył się I Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Powiatów o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszarda Bobera. Wśród drużyn była także reprezentacja Powiatu Radziejowskiego. W wyniku rozgrywek drużyna z naszego powiatu zajęła zaszczytne drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy.
 
autor: Katarzyna Tomczak

"Wierszem, piosenką i tańcem żegnamy jesień"

"Uśmiechem ludzie witają dzieci i słońce,
                                               pracowici, syci, gospodarni
                                              i tak bym Cię chwalił bez końca
                                              Ziemio Kujawska, glebo czarna"
                                                                                  Antonii Szypowski

więcej

 strona: 1 2 3 4 5 
   ©2005 Urząd Gminy Osięciny