Niedziela,  2 sierpnia 2015, Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
   Strona główna       Samorząd       Osięciny       Kultura i Sport       Edukacja       Inwestycje       Przetargi       Umowy    
Nasza galeria
zobacz więcej »
  Aktualności

Informacja

W dniu 14 sierpnia 2015 roku Urząd Gminy w Osięcinach oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Osięcinach będą nieczynne – dzień wolny za święto przypadające w sobotę 15 sierpnia 2015 roku.

ug

Mikołaj Głowacki Wicemistrzem Polski Kadetów

W dniach 22-23 lipca w Mysłowicach rozegrano Finały Mistrzostw Polski Kadetów (U17) w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Bardzo dobry wynik uzyskała para Mikołaj Głowacki (KTS Ziemowit Osięciny) i Marcin Krawiecki (KS Stal Grudziądz). W finale ulegli nieznacznie wychowankom Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, którzy w zeszłym roku sezonie zdobyli Vicemistrzostwo Europy.

więcej
70 lat minęło. Wyjatkowy jubileusz

"70 lat minęło kiedy Pan Bóg na niebie zbliżyli Was do siebie i przed Nim w maleńkiej obrączce złożyliście uczuć świat cały, miłość, obowiązek i wzniosłe ideały"
Takie życzenia w dniu 23 czerwca 2015 roku złożyli na ręce Cecylii i Tadeusza Ignaczaków,z okazji 70 - tej rocznicy zawarcia związku małżeńskiego
- Wójt Gminy Osięciny Jerzy Izydorski
- Przewodniczący Rady Gminy Osięciny Ryszard Błaszczyk
- Radna Gminy Osięciny Urszula Ochocińska
- Sekretarz Gminy Osięciny Halina Urbańska
- Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Osięcinach Renata Zdzichowska

Urząd Gminy

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 29

Zjawisko: Burze
Stopień zagrożenia: 1
Obszar: województwo kujawsko-pomorskie
Ważność: od godz. 22:00 dnia 22.07.2015 do godz. 8:00 dnia 23.07.2015
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 30 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie możliwy grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Ważna informacja dla mieszkańców gminy Osięciny

Ważne informacje dotyczące pomocy dla rodzin i osób, które poniosły straty w budynkach mieszkalnych w dniu 19 lipca 2015 roku.

UG

Mł. asp. Remigiusz Wiśniewski najpopularniejszym dzielnicowym w powiecie radziejowskim

W piątek (17.07) zakończyło się głosowanie w XII edycji wspólnego plebiscytu Gazety Pomorskiej i Komendy Wojewódzkiej Policji.
W tegorocznej odsłonie plebiscytu brało udział 171 Kandydatów. Z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie zgłoszono pięciu dzielnicowych.

więcej
Msza Święta

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pamiętają Ś.P. Antoniego Szymkowskiego nauczyciela, artystę malarza, zasłużonego działacza toruńskiej „Solidarności” internowanego w Potulicach i Strzebielinku, na mszę św. w Jego intencji zostanie ona odprawiona w sobotę 25 lipca br. o godz. 17.00 w kościele parafialnym w Osięcinach. Po mszy spotkamy się na miejscowym cmentarzu przy ufundowanym z inicjatywy naszego stowarzyszenia nagrobku Antoniego.

 
Społeczny Komitet
„Solidarni-Toruń pamięta”

więcej
Bez prądu

W dniu 27.07.2015   w godz. 7.30·14.30 
odbiorcy zasilani ze stacji transformatorowej :  OSIĘCINY  KRUSZWICKA  ulice Konopnickiej, Kruszwicka, Kujawska, Żeromskiego,
                                   w godz. 10.00·14.00
odbiorcy zasilani ze stacji transformatorowej :   LEKARZEWICE 2 
 
W dniu  28.07.2015   w godz. 10.00·14.00 
odbiorcy zasilani ze stacji transformatorowej :  NAGÓRKI 2
 
 
Tadeusz Domański
Technik ds. Zarzązdania Usługami Sieciowymi
Dział Zarządzania Eksploatacją
Rejon Dystrybucji w Radziejowie
T +48 56 470 63 89,

Upały - prośba o umieszczenie poradnika RSO na stronie internetowej urzędu

Szanowni Państwo,

W związku z prognozowaną na najbliższe dni przez IMGW falą upałów z przewidywanymi temperaturami powyżej 30 stopni Celsjusza, zwracam się z prośbą o rozważenie możliwości umieszczenia na stronie internetowej Państwa Urzędu poradnika RSO (w załączeniu) lub pod linkiem https://mac.gov.pl/projekty/regionalny-system-ostrzegania-rso/poradniki-rso.

Ogłoszenie

Zapraszam na obrady VIII Sesji Rady Gminy Osięciny, które odbędą się dnia 24 lipca 2015 roku o godzinie 10.00 w Sali Obrad Urzędu Gminy.

Przewodniczący
Rady Gminy Osięciny
Ryszard Błaszczyk


 strona: 1 2 3 4 5 
   ©2005 Urząd Gminy Osięciny