Wtorek,  7 kwietnia 2020, Imieniny: Donata, Herminy, Rufina
   Strona główna       Samorząd       Osięciny       Kultura i Sport       Edukacja       RODO       Przetargi       Umowy 2020   

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy
Powiat Radziejowski
Koronawirus - Tablety dla uczniów
07/04/2020

Gmina Osięciny zakupiła 75 tabletów celem użyczenia uczniom szkół podstawowych z terenu Gminy Osięciny po uprzednim zgłoszeniu potrzeb przez dyrektorów szkół. Z uwagi na obowiązek nauczania zdalnego Wójt Gminy podjął decyzję o jak najszybszym zakupie tabletów kredytując ten wydatek z budżetu gminy.
Zakupiono tablety za kwotę 59 925,00 zł brutto, które w dniu jutrzejszym (środa) zostaną przekazane przez dyrektorów szkół uczniom na podstawie umowy użyczenia. Gmina Osięciny złożyła wniosek w ramach projektu "Zdalna Szkoła". Dla Gminy Osięciny jest przeznaczona kwota 60 tyś zł.

UG Osięciny

więcej
Przerwa w dostawie energii elektrycznej
07/04/2020

W dniu 15.04.2020  w godz. 10.00-14.30 nastąpi przerwa wdostawie energii elektrycznej dla odbiorców zasilanych ze stacji transformatorowej  OSIĘCINY WŁOCŁAWSKA ulice Kard. Wyszyńskiego, Kujawska,  Włocławska, Wojska Polskiego, plac Bohaterów Powstańców WarszawyTadeusz Domański

Inżynier ds. Zarządzania Usługami Sieciowymi
Dział Zarządzania Eksploatacją
Rejon Dystrybucji w Radziejowie
T +48 56 470 63 89,

więcej
Koronawirus - Bezkontaktowy Punkt Podawczy
07/04/2020

Od 6 kwietnia 2020 r. w budynku Urzędu Gminy uruchomiony został Bezkontaktowy Punkt Podawczy. Celem uruchomienia punktu jest zwiększenie dostępności Urzędu Gminy, Urzędu Stanu Cywilnego i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej dla mieszkańców Gminy i petentów w czasie epidemii koronawirusa.
Ogólny widok przedstawiają załączone zdjęcia.
1. Domofon służy do wywołania pracownika załatwiającego sprawę,
2. Skrzynka Podawcza służy do przekazywania dokumentów przez petenta i pracownika.
4. Interkom służy do komunikacji głosowej pomiędzy interesantem i pracownikiem.

Bezkontaktowy Punkt Podawczy objęty jest systemem monitoringu wizyjnego.


UG Osięciny

więcej
Koronawirus - Zakaz wstępu do lasu
06/04/2020

W załączeniu Zarządzenie nr 12/2020 Nadleśniczego Nadleśnictwa Toruń

z dnia 3 kwietnia 2020 r. w sprawie wprowadzenia zakazu wstępu do lasu na terenie Nadleśnictwa Toruń

więcej
Ostrzeżenie o przymrozkach
03/04/2020

szczegóły w załączeniu...

więcej
Gminna Spółka Wodno - Melioracyjna - praca zdalna
03/04/2020

Gminna Spółka Wodno - Melioracyjna informuje, że biuro w Urzędzie Gminy jest nieczynne z powodu epidemii koronawirusa.

W sprawach płatności prosimy o kontakt pod numerem:

695-639-767

W sprawach zgłoszeń i napraw konserwacyjnych prosimy o kontakt pod numerem:

667-280-079

więcej
Koronawirus - Zakaz łowienia ryb ze zbiornika wodnego w Bartłomiejowicach
02/04/2020

W związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez rząd w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa nie należy łowić ryb ze zbiornika wodnego w Bartłomiejowicach.

UG Osięciny

więcej
Koronawirus - Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w czasie stanu epidemii
01/04/2020

W związku z informacją w sprawie kolejnych kroków w walce z koronawirusem w załączeniu Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 31. marca 2020r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.


Urząd Gminy Osięciny

więcej
Koronawirus - Kolejne kroki
31/03/2020

Kolejne kroki w walce z koronawirusem - w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte.

Wprowadzono kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniono zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszono działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży.
Więcej informacji na stronie:


więcej
Pomoc dla Wojtusia
31/03/2020

Szanowni Państwo,  zwracamy się z prośbą o wsparcie rodziny chorego Wojtusia.  Malutki Wojtuś Howis mieszkaniec naszej Gminy Galewice cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Rodzice 15-miesięcznego chłopca robią wszystko, aby walczyć z postępującą chorobą. Jedyną szansą na zatrzymanie rozwoju choroby upatruje się w leczeniu w Stanach Zjednoczonych. Aby to się udało trzeba uzbierać gigantyczną kwotę - ponad 9 mln zł.

Ten trudny i zarazem wyjątkowy czas w jakim się znajdujemy wymaga od nas wszystkich wiele poświęcenia i cierpliwości. Jako Polacy zawsze w trudnych chwilach potrafimy się jednoczyć i wzajemnie sobie pomagać. Pokazaliśmy to wielokrotnie. Dlatego wierzymy, że tylko wspólnym działaniem możemy skutecznie zarówno zwalczyć koronawirusa, uratować wiele żyć, jak i podarować szanse na życie Wojtusiowi. Razem z  Fundacją Siepomaga nie tylko mieszkańcy gminy, ale także wiele ludzi dobrej woli, tysiące wspaniałych serc z całej Polski pomaga uratować losy chłopca, które mamy nadzieję nie są jeszcze przesądzone. Niestety w obecnej sytuacji możemy prowadzić tylko działania online, co znacznie utrudnia zbiórkę pieniędzy.  Na dzień  27.03.2020 r. uzbierana kwota wynosi 1 469 136,27 zł. W imieniu Wojtusia i jego bliskich prosimy Państwa o pomoc w przezwyciężeniu największego wroga - nieubłagalnie uciekającego czasu.

Wierzymy, że partnerstwo jednostek samorządowych w tak szczególnej sytuacji pozwoli przybliżyć się do realizacji celu przyświecającego tak wielu. Aby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców prosimy o udostępnianie informacji na temat zbiórki dla Wojtusia. W załączeniu przesyłamy plakat dotyczący zbiórki. Jeżeli macie Państwo energię do działania i pomysły jak możemy przyśpieszyć realizację naszego celu prosimy o kontakt pod numerem 502 340 742.

Wszelkie informacje na temat akcji możecie śledzić Państwo na stronie https://www.facebook.com/groups/190227272079076/ oraz https://www.siepomaga.pl/wojtus.

Z poważaniem
Wójt Gminy Galewice
Piotr Kołodziej

                                               

więcej

 strona: 1 2 3 4 5