Środa,  17 września 2014, Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
   Strona główna       Samorząd       Osięciny       Kultura i Sport       Edukacja       Inwestycje       Przetargi       Kontakt   
Nasza galeria
zobacz więcej »
  Aktualności

Złożenie wniosku o dofinansowanie dróg gminnych

W dniu 12 września 2014 roku Wójt Gminy Osięciny Jerzy Izydorski złożył wniosek o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. pn „ Przebudowa dróg gminnych: nr 180359 C ul. Skarbka, hm 0+03,00-6+23,00 nr 180344 C, ul. Konopnickiej, hm 3+52,00-5+11,00 w Osięcinach. W ramach prac na odcinku o długości 0,779 mb zostaną wykonane następujące prace budowlane : roboty przygotowawcze, roboty ziemne, krawężniki i obrzeża, zjazdy, chodniki, małe rondo, podbudowa i nawierzchnia, roboty uzupełniające.

więcej
Zawody wędkarskie w Samszycach

W dniu 14 września 2014 roku w Samszycach odbyły się zawody wędkarskie o puchar prezesa Spółdzielni „Jutrzenka”. Na zawody zgłosiło się 31 wędkarzy z Regionalnego Stowarzyszenia Wędkarskiego Koło Osięciny i Spółdzielni „Jutrzenka”.

więcej
Zakończenie rozgrywek piłkarskich na ORLIKU

7 września na ORLIKU zakończono rozgrywki piłkarskie drużyn młodzieżowych " O Puchar Przewodniczącego Rady Gminy". To już druga edycja tych rozgrywek zapoczątkowanych w roku ubiegłym ciesząca się dużym zainteresowaniem.

więcej
Kolejny sukces drużyny piłkarskiej dziewcząt

W dniu 5 września wraz z drużyną dziewcząt udaliśmy się do Piotrkowa Kujawskiego na turniej piłkarski "O Puchar Przewodniczącego Rady Miasta".

więcej
Telefoniczne zgłoszenie pozwoliło zatrzymać nietrzeźwego za kierownicą

Informacja od obywatela być może zapobiegła nieszczęściu na drodze. Zatrzymany w Osięcinach za kierownicą opla mężczyzna, wydmuchał 1,2 promila. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

więcej
Przystąpienie do prac nad projektem budżetu na 2015 rok

Wójt Gminy Osięciny informuje o przystąpieniu do prac nad projektem budżetu gminy na 2015 rok. Wnioski do projektu budżetu gminy należy składać w terminie do 30 października 2014 roku. Wnioski złożone po tym terminie nie będą uwzględniane.

Wójt Gminy
Jerzy Izydorski

Michał Głowacki po raz trzeci uzyskał stypendium naukowe Prezesa Rady Ministrów...

Z dumą informujemy, że nasz zawodnik Michał Głowacki uzyskał średnią wyników ocen 5,00 w Szkole Mistrzostwa Sportowego Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, co spowodowało, że uzyskał stypendium Premiera. Taką samą średnią uzyskał Jakub Popiwczak jednak Rada Pedagogiczna nominowała Michała za działalność społeczną na rzecz szkoły.

Robert Głowacki
Wiceprezes Ziemowita

Z kalendarium ...

W dniu 10 września 1939 r. Osięciny zostały zajęte przez wojska niemieckie. Obrona Osięcin przez wojsko polskie przygotowywana była już od pewnego czasu w ramach ogólnych działań obronnych.

więcej
Aneks do umowy

W dniu 8 września 2014 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu wójt Jerzy Izydorski i skarbnik gminy Jolanta Smętek podpisali aneks do umowy o przyznanie pomocy na realizację zadania pn: „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Osięciny”. Całkowity koszt zadania to kwota 537.926,40 złotych, w tym 308.413,00 złotych to kwota dofinansowania z urzędu marszałkowskiego. Zadanie zostanie zrealizowane i rozliczone w 2014 roku.

RomualD Trzeciak

Chleb dożynkowy

W dniu 7 września 2014 roku w Kościelnej Wsi odbyły się dożynki parafialne. Ksiądz Bogusław Wiszowaty w imieniu parafian przekazał wójtowi gminy Jerzemu Izydorskiemu dożynkowy chleb oraz kosz owoców i warzyw.

RomualD Trzeciak


 strona: 1 2 3 4 5 
   ©2005 Urząd Gminy Osięciny