Piątek,  27 marca 2015, Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
   Strona główna       Samorząd       Osięciny       Kultura i Sport       Edukacja       Inwestycje       Przetargi       Umowy    
Nasza galeria
zobacz więcej »
  Aktualności

Informacja dla mieszkańców gminy Osięciny

Zapraszam na obrady V Sesji Rady Gminy Osięciny, które odbędą się dnia 30 marca 2015 roku o godzinie 10.00 w Sali Obrad Urzędu Gminy w Osięcinach.

więcej
Laureaci Konkursów Przedmiotowych

Laureaci Konkursów Przedmiotowych ze Szkół z Osięcin i Kościelnej Wsi nagrodzeni.

więcej
Zaproszenie

Szanowni Państwo,
Wraz z podjęciem prac nad „Strategią Rozwoju Powiatu Radziejowskiego na lata 2014-2020”, Urząd Gminy Osięciny zaplanował w najbliższym czasie przeprowadzenie spotkań konsultacyjnych z Mieszkańcami oraz instytucjami zainteresowanymi problematyką rozwoju społeczno-gospodarczego Gminy.

więcej
„Jabłko czy cytryna” wspólna akcja policjantów z dziećmi

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego z radziejowskiej Komendy wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Osięcinach przeprowadzili akcję profilaktyczno – edukacyjną pod nazwą „Jabłko czy cytryna". Dzieci wspólnie z mundurowymi kontrolowały zachowania kierujących na drodze, a przy okazji zapoznały się z tajnikami pracy policjantów.

więcej
Pijany kierowca zatrzymany po policyjnym pościgu

To miała być rutynowa kontrola, niestety kierowca opla zaczął uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że powodem ucieczki jest wypity przed jazdą alkohol. 18-latek już stracił prawo jazdy, które posiadał od dwóch miesięcy.

więcej
Podejrzany o kradzież roweru zatrzymany przez dzielnicowych

Dzielnicowi z Dobrego i Osięcin zatrzymali 17-latka, który jest podejrzany o kradzież roweru. Skradzione mieni odzyskano i zwrócono właścicielowi. O wysokości kary zdecyduje sąd.

więcej
Składki na ubezpieczenie społeczne rolników w II kwartale 2015 r.

Uchwałą Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z 25 lutego 2015 r., miesięczna składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w II kwartale 2015 r. została ustalona w wysokości 42,00 zł za każdą osobę podlegająca temu ubezpieczeniu. Osoby objęte wymienionym ubezpieczeniem na wniosek w ograniczonym zakresie opłacają 1/3 pełnej składki, tj. 14 zł.

więcej
Zaćmienie słońca - zobacz wideo i zdjęcia!

Prezentujemy krótki film oraz zdjęcia z częściowego zaćmienia słońca, które miało miejsce w dniu dzisiejszym. Księżyc rozpoczął zasłaniać tarczę słońca we Włocławku o godzinie 9.46. Maksimum zjawiska nastąpiło o godzinie 10.55, kiedy to zaćmienie słońca osiągnęło ponad 74 %.

więcej
"Młodzież zapobiega pożarom"- konkurs rozstrzygnięty!

17 marca 2015r. w Publicznym Gimnazjum w Osięcinach odbył się XVII Turniej Wiedzy Pożarniczej ,, Młodzież zapobiega pożarom”

W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Osięcin i Niepublicznej Szkoły Podstawowe z Pocierzyna oraz Publiczne Gimnazjum w Osięcinach i Niepubliczne Gimnazjum z Pocierzyna.

więcej
Kolejny sukces Szkoły Podstawowej im. mjr. H. Sucharskiego w Osięcinach

Nasza szkoła może się poszczycić się kolejnym sukcesem, tym razem z przyrody. Uczennica klasy 6 a – Agnieszka Biesiada zdobyła tytuł Laureata w Kuratoryjnym Konkursie z Przyrody.

więcej

 strona: 1 2 3 4 5 
   ©2005 Urząd Gminy Osięciny