Czwartek,  19 września 2019, Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
   Strona główna       Samorząd       Osięciny       Kultura i Sport       Edukacja       RODO       Przetargi       Umowy    
Dla Zuzi - OBY ŻYCIE ŻYŁO
09/09/2019

Szanowni Państwo,

Chciałbym, by te słowa telepatycznie zostały przekazane do serca  Zuzi, chciałbym by jej serduszko zrozumiało, że tam gdzie jest wiara w Boga, tam jest wiara w miłość i dobroć, tam gdzie jest wiara w Boga tam jest wiara w drugiego człowieka.

My Zuziu jako społeczeństwo naszej Kujawskiej Ziemi, my jako mieszkańcy naszego Kujawskiego domu pragniemy tym spontanicznym zrywem ludzkiej solidarności złożyć u Twych stóp nie pieniądze lecz nasze serca, chcemy złożyć u Twych stóp łzę nadziei, która staje się modlitwą proszącą Boga o życie.

Twoje życie się dopiero zaczyna, więc  musisz walczyć i żyć, musisz żyć i zwyciężać, musisz dziecko kochane zrobić wszystko by zobaczyć i dotknąć piękna tego świata.

Rzeczą ważną w dobroci jest chcieć stać się dobrym, ta dobroć właśnie w dniu 08.09.2019 roku stała tu na tym placu przy Domu Kultury w Osięcinach, ta dobroć, która tu stała to Twoja rodzina, przyjaciele, nauczyciele, uczniowie, Twoje koleżanki i koledzy, znajomi, byli tu wszyscy, którzy mają w sercu wiarę w Twoje Życie.  Zaufajmy więc życiu, przecież nie mamy przejść przez nie sami, ale z Bogiem, który jest miłością i nadzieją.

W nieszczęściu największym nieszczęściem jest to, że kiedyś było się szczęśliwym, tak zawsze myśli człowiek dotknięty chorobą, ale Ty Zuziu masz przed sobą długą drogę życia, którą musisz przejść by w pełni dotknąć radości, szczęścia i miłości, by na tej drodze życia móc wypowiedzieć słowa PROSZĘ, DZIĘKUJĘ I KOCHAM.

W imieniu nas wszystkich proszę Cię Zuziu przyjmij ten dar wsparcia w chorobie, przyjmij ten odruch ludzkiego serca, przyjmij te słowa, które jednocześnie są modlitwą do Boga o miłosierdzie i błaganie OBY ŻYCIE ŻYŁO...

Niech Ci Zuziu Bóg Błogosławi, a wszystkim tym, którzy bez wahania podali Zuzi pomocną dłoń nadziei chciałbym powiedzieć jedno słowo, które gdy wypowiada serce jest słowem wdzięczności DZIĘKUJĘ.

Dziękuję Pani doktor Ewie Zofii Klimaszewskiej- Antos za wspaniały wykład na temat leczenia i wsparcia duchowego w chorobie, Dziękuję Wójtowi Gminy Osięciny Jerzemu Izydorskiemu,  Komendantowi Powiatowemu Policji w Radziejowie oraz Policjantom, którzy wspierając tę akcję pokazali wielki szacunek do ludzkiego życia. Dziękuję prezesowi OHZ Osięciny, motocyklistom, zespołom muzycznym: JOKOLAVIE BAND; ALTRONIX, Kamilowi Wiśniewskiemu, wszystkim darczyńcom fantów. Serdeczne Podziękowania dla KGW ,,Polne Kwiaty" Kościelna Wieś, dla dyrektora i pracownikom GOK Osięciny, Podziękowania również kieruję do DJ-ja Radosława Lamparskiego, jak również dla zespołu folklorystycznego ,,Kujawioki" z Osięcin.

Wielkie uznanie i ukłon wdzięczności dla dyrektora Szkoły Podstawowej w Osięcinach wraz z nauczycielami i uczniami, to był wzorowy pokaz wrażliwości na krzywdę ludzką, to była nauka postawy wobec pomocy w potrzebie.

Szanowni Państwo jak nie wypowiedzieć słowa DZIĘKUJĘ osobom, które mieszkając tu w naszej gminie oraz w innych gminach w innych województwach pokazali co dla nich znaczy życie dziecka, a są to : Małgorzata Skonieczna, Ola Siarkowska, Agnieszka Waloszek, Krzysztof Banasiak, Barbara Trzeciak, Ewa Wesołowska, Urszula Ochocińska, Dariusz i Edyta Sławianowscy ,, Zajazd Piłsudzkiego" Dąbie Kuj. Marta i Robert Miś hotel ,, Nad Przełomem" Sromowce Niżne (Pieniny), Elżbieta i Krzysztof Bielińscy Osiek Wielki, Halina i Grzegorz Arent NKA Kruszwica, Sklep Mięsny Trząsalski, Piekarnia Chojnacki Włocławek.

Szanowni Państwo Największe słowa uznania teraz kieruję do wszystkich uczestników festynu, który został zorganizowany dla Zuzi Dyduch ,,OBY ŻYCIE ŻYŁO" to dzięki Wam zebraliśmy dla Zuzi niebagatelną kwotę:   25.000 zł

To Wy drodzy Państwo macie dobro w sercu, to Wy macie w sercu zrozumienie, to Wy pokazaliście w dniu 08.09.2019r. że ludzkie życie, a zwłaszcza życie dziecka jest święte - DZIĘKUJĘ

Dziękuję z całego serca naszym księżom za modlitwę o zdrowie Zuzi Dyduch. 

 

                                                                  Stachniak Julian Błażej 
 

 
 
 
  

   ©2005 Urząd Gminy Osięciny