Poniedziałek,  20 sierpnia 2018, Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela
   Strona główna       Samorząd       Osięciny       Kultura i Sport       Edukacja       Inwestycje       Przetargi       Umowy    
Informacja dla osób które złożyły wnioski o zabranie azbestu w roku 2018
27/07/2018

Urząd Gminy w Osięcinach informuje, że osobą do kontaktu w sprawie
utylizacji azbestu z terenu Gminy Osięciny (dla wszystkich osób które
wnioskowały o usunięcie azbestu w roku 2018) jest pracownik firmy KG
INVEST Sp. z o.o. z Warszawy - Pan Damian -  - 791 207 090.

więcej
Umorzenie części pożyczki
27/07/2018

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umorzył Gminie Osięciny kwotę: 20.977,00 zł tj. 18,73% pożyczki udzielonej na zadanie pn: Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Osięciny udzielonej w 2014r.
W załączeniu pismo

więcej
Ostrzeżenie meteorologiczne
26/07/2018


więcej
XXIV Dni Piotrkowa Kujawskiego
26/07/2018

Więcej w załączniku

więcej
Zapytanie ofertowe dotyczące wyposażenia w sprzęt OSP działających na terenie gm. Osięciny
24/07/2018

Zapytanie i formularz ofertowy w załączniku

więcej
Pływalnia w Radziejowie za 1 zł
24/07/2018

Uprzejmie informuję, że na mocy porozumienia między Gminą Osięciny a Starostwem Powiatowym w Radziejowie kryta pływalnia dostępna jest dla dzieci i młodzieży do lat 18 we wszystkie dni tygodnia w okresie wakacyjnym za 1 zł/1h (4 zł dopłaca Gmina Osięciny z opłat za zezwolenia pochodzące ze sprzedaży napojów alkoholowych).

Uprzejmie proszę Państwa o umożliwienie swoim dzieciom korzystania z krytej pływalni jako sposobu na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Wójt Gminy Osięciny

więcej
Zawieszenie Drogowej Inicjatywy Samorządowej
24/07/2018

Pan Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego poinformował Wójta Gminy Osięciny, iż zarząd województwa zawiesza wybór zadań do realizacji w trybie DIS z uwagi na ograniczone możliwości finansowe województwa, wzrostu cen materiałów i usług o kilkadziesiąt procent powyżej wartości kosztorysowej, braku wykonawców, niedoboru pracowników i podwykonawców.

Gmina Osięciny jako jedna z 14 gmin województwa Kujawsko-Pomorskiego złożyła dwa wnioski do realizacji w trybie DIS:

- przebudowa drogi wojewódzkiej nr 267 w miejscowości Osięciny - ul. Rataja  (budowa obustronnego chodnika)

- przebudowa drogi wojewódzkiej nr 267 w miejscowości Kościelna Wieś (budowa chodnika i miejsc postojowych)

Wartość kosztorysowa zadania w Osięcinach - 311 866 zł przy dotacji gminy w wysokości - 187 120 zł.

Wartość kosztorysowa zadania w Kościelnej Wsi - 377 107 zł przy dotacji gminy w wysokości - 234 014 zł .

W załączeniu pismo Pana Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

więcej
Taniec Break Dance
20/07/2018

Szczegóły w załączniku.

więcej
SPOTKANIA Z MUZYKĄ
20/07/2018

W dniach od 2 do 6 lipca odbyły się wycieczki z cyklu "Spotkania z muzyką". Uczestnicy mogli aktywnie spędzać czas będąc w kinie, w Toruniu na Jump Arenie, płockim ZOO, na basenie, a także uczestnicząc w stacjonarnych warsztatach. Nad wyjazdami czuwali instruktorzy pracujący w GOK: Katarzyna Olszta-Zielińska i Tomasz Cybulski przy pomocy Tomasza Zielińskiego. Wszystkim serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas i zapraszamy na zajęcia wokalne we wrześniu.

Instruktorzy

więcej
WSPOMNIENIE Z PÓŁKOLONII 9-13 LIPIEC 2018r.
20/07/2018

Jak dobrze jest wrócić wspomnieniami do czasów spędzonych z wakacyjną grupą ;) mogą się o tym przekonać Mali uczestnicy wojaży.
Już od godz. 8.00 do 14.30., a w porywach do 15.00 mieli zaplanowane wyjazdy. Nie było mowy o nudzie, o czym świadczą ich uśmiechnięte buzie.
Wspólnie z pracownikami GOK - dyrektorem Piotrem Zielińskim i Justyną Izydorczyk, z Paniami z GOPS dzieci zwiedziły:
- Dziecięcą Krainę "KUBUŚ", gdzie świetnie się bawiły, niespodzianką dla nich był nowy film wyświetlany w Multikinie, pt.: "Uprowadzona księżniczka", na szczęście grupa w autobusie cała się doliczyła ;) 
- Kruszwicę z rezerwatem przyrody: Nadgoplańskim Parkiem Tysiąclecia i obowiązkowo wpisaliśmy się do księgi pamiątkowej odwiedzin. Niejednemu zawróciły w głowie kręte schody prowadzące na  taras widokowy Mysiej Wieży - niezaprzeczalnie kojarzącej się z tą miejscowością; a przepłynięcie Rusałką Jeziora Gopło należało już do czystej relaksacji, co niejeden przechodzień mógł nam pozazdrościć
- JuraPark w Solcu Kujawskim i zaliczone kino emocji Cinema 5D, gdzie znaleźliśmy się tak blisko jak nigdy dotąd w świecie dinozaurów. Wyszliśmy oszołomieni i troszkę nienasyceni, tym, że tak krótko to trwało, ale za to wspomnienie zostało ;)    
- Ciechocinek, gdzie spacerkiem powędrowaliśmy do tężni solankowych i dywanów kwiatowych.  "Dyliżansem" zwiedziliśmy Nowy Ciechocinek i dotarliśmy do miejsca znajdującego się na skraju lasu, tętniącego życiem fauny i flory: "Rancho pod Olszyną".  Tam wśród dźwięków przyrody i przepięknych koni dzieci miały możliwość przejażdżki kucem, co widać na zdjęciach ;) a w mini ZOO dokarmiły osiołki, króliki, kózki, owce, barany i ptaki. Niezaprzeczalnie ten dzień należał do udanych. Plac zabaw w Ośrodku również sprawił im niebywałą frajdę.

Ostatni dzień również zostanie zapamiętany, bo w domu kultury, od samego rana czekała na nich Wyspa Młodych Kolumbów.

Pod czujnym okiem Pani Magdaleny Ileckiej dzieci i opiekunowie wykonali własnoręcznie pachnące różą świeczki żelowe mając do dyspozycji elementy dekoracyjne, takie, jak: kolorowy piasek, kamyczki, muszelki, rozgwiazdy itp. Doświadczalnie wyjaśniła dzieciom ? dlaczego świeczka świeci.

Atrakcją, która niezmiennie przyciąga dużą uwagę, jednocześnie wywołuje u każdego bez względu na wiek: uśmiech, jest robienie baniek mydlanych. Niektórym udało się nawet zrobić bańkę w bańce, nie dwa, ale..... uwaga, uwaga... nawet 4!!!! Gratulacje. Tego samego dnia pojechaliśmy jeszcze do Radziejowa na basen.

Na zakończenie półkolonii każde z dzieci dostało torebkę prezentową ze słodkościami i dyplom z rąk kierownik GOPS w Osięcinach - Krystyny Pawlak.

Zaznaczyć należy, że każdego dnia dzieci miały zapewniony obiad i napój. 

Mamy nadzieję, że każdy z uczestników zapamiętał nasze wspólne wycieczki, a jeśli coś umknęło przypadkiem to pomoże mu w tym przygotowana galeria wspomnień.

Galeria Wspomnień

 

Justyna Izydorczyk

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 
   ©2005 Urząd Gminy Osięciny