Piątek,  25 maja 2018, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
   Strona główna       Samorząd       Osięciny       Kultura i Sport       Edukacja       Inwestycje       Przetargi       Umowy    
XI Osięciński Przegląd Orkiestr Dętych
23/04/2018


więcej
Program obchodów Dni Osięcin 2018
23/04/2018


więcej
Ostatni tydzień zapisów do "2 Biegu Hrabiego Skarbka"
23/04/2018

 "2 Bieg Hrabiego Skarbka" zbliża się wielkimi krokami. Na liście jest już ponad stu biegaczy. Przypominamy, że elektroniczne zapisy trwają do 29 kwietnia, po tym terminie będzie możliwość zapisania się w biurze zawodów tylko w przypadku dostępności wolnych pakietów. Szczególnie zachęcamy panie, mieszkanki naszej gminy, gdyż na chwilę obecną nie ma żadnej, a na nie również czekają puchary w kategorii mieszkańców. Wszyscy uczestnicy otrzymują pakiet startowy, pamiątkowy ręcznik oraz specjalnie zaprojektowany medal na mecie biegu.

Bieg zalicza się do cyklu Grand Prix powiatu radziejowskiego i odbędzie się  6 maja.

Start godz. 10.00

 

Rafał Matusiak

 

więcej
Porozumienie
23/04/2018

Pomiędzy Gminą Osięciny a Powiatem Radziejowskim zastało zawarte porozumienie w sprawie przekazania dotacji w kwocie 30 000,00zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu medycznego "urządzenia do kompensacji klatki piersiowej" jako wyposażenie ambulansu sanitarnego stacjonującego w Osięcinach.

więcej
Klęska 2018
20/04/2018

Osięciny, dnia 10 kwietnia 2018 roku

 

WÓJT GMINY OSIĘCINY

AGiSO 618.1.2.2018

 

Rolnicy z  terenu Gminy Osięciny

 

            W związku z koniecznością spisania protokołów strat spowodowanych klęską w uprawach rolnych, jaka była związana ze złymi skutkami przezimowania, na całym terenie Gminy Osięciny, Wójt Gminy wystąpił do Wojewody Kujawsko - Pomorskiego w Bydgoszczy o uznanie Gminy Osięciny za objętą klęską, spowodowaną w/w zjawiskiem.

Jednocześnie Wójt Gminy Osięciny wystąpił o powołanie Komisji ds. szacowania strat spowodowanych w/w klęską. W/w komisja zostanie powołana przez Wojewodę Kujawsko - Pomorskiego, w związku z czym będą spisywane protokoły strat.

Celem oszacowania strat konieczne jest jednak wcześniejsze złożenie wniosku o oszacowanie powstałych strat w uprawach rolnych. Wnioski o szacowanie strat są dostępne w Urzędzie Gminy w Osięcinach w pokoju nr 18 - I piętro, na stronie internetowej www.osieciny.pl - w aktualnościach pod tytułem KLĘSKA 2018.

            W związku z powyższym proszę o składanie do Urzędu Gminy w Osięcinach wniosków o oszacowanie szkód w uprawach rolnych spowodowanych przymrozkami wiosennymi. Jednocześnie zwracamy się z prośbą, aby wnioski były wypełnione:
RZETELNIE, WŁASNORĘCZNIE  LUB  KOMPUTEROWO, Z TAKIMI DANYMI, JAKIE BYŁY LUB BĘDĄ PODAWANE DO WNIOSKU O PŁATNOŚCI BEZPOŚREDNIE SKŁADANE DO ARIMR

Jednocześnie ze względu na brak na dzień dzisiejszy zarządzenia wojewody kujawsko - pomorskiego, powołującego w/w komisję, proszę przed przystąpieniem do likwidacji danej uprawy, o złożenie takiego wniosku i o podanie daty kiedy taka uprawa będzie likwidowana, celem umożliwienia osobom, które będą w komisji do przeprowadzenia wizji terenowej i sporządzenia dokumentacji fotograficznej poszczególnej uprawy.
W innym przypadku straty nie będą uwzględniane i protokół strat nie będzie sporządzany.

Wypełnione wnioski należy składać do 25 kwietnia 2018 roku, w pokoju nr 18 - I piętro.

Ze względu na powyższe proszę o przygotowanie następujących danych:

-      podanie powierzchni poszczególnych upraw, które uległy klęsce;

     podawanie powierzchni poszczególnych upraw, jakie znajdują się w danym gospodarstwie lub które będą zasiane, tak by były one zgodne z danymi do ARiMR;

-       podanie ilości zwierząt które w okresie 3 ostatnich lat były sprzedawane: opasy, cielęta, tuczniki, ilość mleka średnią w miesiącu, itd.;

-   podanie wielkości całego gospodarstwa posiadanego na własność;

-       podanie powierzchni dzierżaw i powierzchni upraw, o ile są w posiadaniu i na które występujecie Państwo o dopłaty do ARiMR;

-      podanie czy uprawy rolne, zwierzęta, budynki, maszyny były ubezpieczone, jeśli tak to co i w jakim zakresie;

     podanie powierzchni, o jaką występujecie Państwo o dopłaty do ARIMR;

-       powierzchnia upraw musi być zgodna z danymi jakie będą wpisywane we wniosku o dopłaty bezpośrednie do ARiMR.

Forma pomocy oraz dla kogo taka pomoc będzie przyznana z tytułu klęski w uprawach rolnych spowodowanej złymi skutkami przezimowania, na dzień dzisiejszy, nie jest nam znana.

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z w/w informacją i o przygotowanie niezbędnych danych, celem rzetelnego wypełnienia wniosku o oszacowanie szkód.

 

Wypełnione wnioski należy składać do 25 kwietnia 2018 roku, w pokoju nr 18 - I piętro.

W tym miejscu pragnę zaznaczyć, że żaden z pracowników Urzędu Gminy w Osięcinach nie będzie wypełniał wniosków za Państwa, ze względu na liczne nieporozumienia przy końcowym etapie szacowania szkód, że np.: pracownik błędnie wpisał % strat lub powierzchnię upraw.

 

Z up. Wójta Gminy Osięciny

mgr inż. Renata Ładzińska

INSPEKTOR

więcej
III Pieszy Rajd Mieszkańców Gminy Osięciny
20/04/2018

2 maja 2018r. (środa) godz. 16.00

Start: Rynek Osięciny

Długość trasy: 5 km

Na czas udziału zapewniamy ubezpieczenie, wodę mineralną,

posiłek oraz miłą atmosferę.więcej
Co zrobić, żeby nie paść ofiarą oszusta? Spotkanie z policjantami w Osięcinach
19/04/2018

Radziejowscy policjanci spotkali się  z mieszkańcami i opowiedzieli o aktualnych zagrożeniach występujących na terenie powiatu. Tematem przewodnim były oszustwa na wnuczka. Radzili  co zrobić, aby nie paść ofiarą przestępstwa.

 W Gminnym Ośrodku Kultury w Osięcinach odbyło się spotkanie policjantów z mieszkańcami. Przeważali seniorzy, ale nie zabrakło też młodzieży, żywo zainteresowanej poruszanymi tematami. Sierżant Magdalena Cywińska-Grobelska oraz dzielnicowy mł.asp. Adrian Piasecki i sierż.szt. Marcin Konwent opowiedzieli o zagrożeniach, na jakie mogą być narażeni w realnym jak i wirtualnym świecie.

Spotkanie rozpoczęto od filmu opowiadającego o metodach oszustw na wnuczka. Policjanci oraz uczestnicy spotkania wymieniali się spostrzeżeniami, informacjami oraz doświadczeniami w sposobach radzenia sobie z przestępcami.

Była także mowa o tym jakie prawa ma kupujący podczas zakupów przez internet. Policjanci apelowali do zebranych o właściwe zabezpieczenie dokumentów, oraz ostrożności przy udostępnianiu swoich danych personalnych. Podkreślali jak ważne w kontakcie z osobami obcymi jest stosowanie zasady ograniczonego zaufania.  Była również mowa o właściwym zabezpieczeniu swojego mienia,  rzeczy osobistych, jak również domów i mieszkań.  Policjanci zwrócili również uwagę na to, jak należy się zachować w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.

Dzielnicowi obecni na spotkaniu opowiedzieli o aplikacjach "Moja Komenda" i "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Mówili o ich  funkcjach i możliwościach praktycznego wykorzystania.

Spotkania takie oprócz profilaktyki, pozwalają na poznanie przez mieszkańców swojego dzielnicowego.http://radziejow.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/k39/informacje/wiadomosci/85443,Co-zrobic-by-nie-pasc-ofiara-oszusta-Spotkanie-z-policjantami-w-Osiecinach.html


asp. szt. Marcin Krasucki
oficer prasowy KPP Radziejów

więcej
Trzy w jednym
18/04/2018

Jazda po alkoholu, posiadanie narkotyków  i brak uprawnień do kierowania. To zarzuty, które po wytrzeźwieniu usłyszał mężczyzna, zatrzymany przez policjantów z radziejowskiej prewencji.

Do zatrzymania doszło w Osięcinach na ul. Konopnickiej, krótko po godz. 17:00. Patrol prewencji zatrzymał do kontroli volkswagena golfa. Do policjantów wyszedł bosy mężczyzna, który oświadczył, że nie ma uprawnień do kierowania. Jak się okazało, to był dopiero początek jego kłopotów.

Sprawdzenie stanu trzeźwości pokazało, że ma w organizmie blisko 1,4 promila alkoholu. Dociekliwi policjanci sprawdzili, co mężczyzna ma w kieszeniach. Znaleźli  blisko 7 g amfetaminy, oraz niewielką ilość marihuany. 32-letni mieszkaniec pow. radziejowskiego prosto z drogi trafił do aresztu.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, za które grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, oraz zakaz kierowania pojazdami.

http://radziejow.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/k39/informacje/wiadomosci/85367,Trzy-w-jednym.html


asp. szt. Marcin Krasucki
oficer prasowy KPP Radziejów

więcej
Przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej budynkiem handlowo-usługowym w m. Osięciny
18/04/2018

Przedmiotem sprzedaży jest nieruchomość zabudowana budynkiem handlowo-usługowym, oznaczona ewidencyjnie jako działka nr 152/14 o pow. 0,0153 ha, położona w miejscowości Osięciny, stanowiąca własność Gminy Osięciny, dla której prowadzona jest księga wieczysta WL1R /00016005/1.

    Przetarg  odbędzie się w dniu 22 maja 2018  roku o godz. 1000

w sali narad Urzędu Gminy w Osięcinach ul. Wojska Polskiego 14.

 Cena wywoławcza: 345.000,00 zł.

    Wadium w wysokości 20.000,00 zł  należy wnieść  do dnia 15 maja  2018  r.

Osoba do kontaktów: Monika Fabisiak tel. 54 2650030 wew. 37

Szczegóły w załączniku.

więcej
Przetarg ograniczony na sprzedaż nieruchomości poł. w m. Osięciny
18/04/2018

Przedmiotem sprzedaży jest nieruchomość gruntowa niezabudowana oznaczona geodezyjnie nr działki 497/40 o pow.  0,0225 ha poł. w miejscowości Osięciny .

   Przetarg jest ograniczony do właścicieli działek sąsiadujących z działką ewid. nr 497/40 tj. właścicieli działek nr 497/5; 497/27 - nieruchomość zbywana ma poprawić sposób zagospodarowania sąsiednich nieruchomości.

    Przetarg  odbędzie się w dniu 21 maja 2018  roku o godz. 1000

w sali narad Urzędu Gminy w Osięcinach ul. Wojska Polskiego 14.

 Cena wywoławcza: 9.500,00 zł.

    Wadium w wysokości 500,00  należy wnieść  do dnia 15 maja  2018  r.

Osoba do kontaktów: Monika Fabisiak tel. 54 2650030 wew. 37

Szczegóły w załączniku.

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 
   ©2005 Urząd Gminy Osięciny