Poniedziałek,  20 sierpnia 2018, Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela
   Strona główna       Samorząd       Osięciny       Kultura i Sport       Edukacja       Inwestycje       Przetargi       Umowy    
Informacja HDK Strażak
09/08/2018

Informacja Klubu HDK "STRAŻAK"

            Wszystkim osobom, które orgzanizowały oraz brały udział w dniu 5.08.2018r. w Osięcinach w akcji dnia szpiku należą się słowa uznania i podziękowania.

            Szególnie należą się słowa uznania tym 31 osobom, które zarejestrowały sie jako potencjalni dawcy szpiku.

            Jednak Agnieszka Wawrzyńczak oczekując na dawcę szpiku potrzebuje dużo krwi.

            W związku z powyższym Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" w dniu 25 sierpnia 2018r. w godz. 10.00 - 16.00 na placu OSP Osięciny organizuje akcję honorowego oddawania krwi dla Agnieszki Wawrzyńczak. Do wzięcia udziału w tej akcji zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli. Chcieliśmy dodać, że gmina Osięciny słynie w całym województwie z dużej ilości honorowych dawców krwi. W każdej akcji organizowanej przez Klub "STRAŻAK" bierze udział średnio 70 osób, a takich akcji organizowaliśmy już  40.

        

                                                                           z czerwonokrzyskim pozdrowieniem

                                                                                   Miłosz Matusiak, Jan Sikorski

                                                                    Klub HDK PCK "STRAŻAK" w Osięcinach

więcej
Ostrzeżenie meteorologiczne - upały
09/08/2018


więcej
Ogłoszenie nagroda
09/08/2018

Więcej w załączniku

więcej
INFORMACJA
08/08/2018

W związku z występującymi upałami Urząd Gminy Osięciny w dniach 08.08.2018r. oraz 09.08.2018r. czynny będzie w godzinach 7:30- 14:00

więcej
Ogłoszenie o przetargu
08/08/2018

Wójt Gminy  Osięciny  ogłasza III przetarg ustny nieograniczony  na sprzedaż nieruchomości zabudowanej budynkiem handlowo-usługowym,   poł.  w miejscowości Osięciny.

Cena wywoławcza  wynosi -250.000,00 zł (Słownie: Dwieście pięćdziesiąt  tysięcy złotych 00/100).

   Przetarg  odbędzie się w dniu 17 września 2018  roku o godz. 1000 w sali narad Urzędu Gminy w Osięcinach ul. Wojska Polskiego 14.

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 50.000,00 zł (słownie:  Pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100)  na konto KDBS O/Osięciny 87 9550 0003 2002 0000 0101 0023  dopisując na poleceniu przelewu "Przetarg na sprzedaż  budynku handlowo-usługowego w Osięcinach" najpóźniej do dnia 11 września 2018  r.

Szczegóły w zakładce PRZETARGI - www.osieciny.pl; bip.ug-osieciny.samorzady.pl

 

 

                                                                     Insp. Monika Fabisiak

więcej
OGŁOSZENIE OHZ Osięciny
08/08/2018


więcej
Szacowanie strat - klęska suszy zakończone
08/08/2018

Urząd Gminy w Osięcinach informuje, że Komisja powołana Zarządzeniem Wojewody Kujawsko - Pomorskiego nr 307/2018 z dnia 27.06.2018 roku w sprawie szacowania strat wynikających z klęski suszy w roku 2018 zakończyła prace. Do Urzędu Gminy w Osięcinach wpłynęło łącznie 464 wnioski o oszacowanie strat w związku z wystąpieniem klęski suszy.

Do każdego wniosku przygotowano indywidualny protokół strat. Na obecnym etapie czekamy za  potwierdzeniem elektronicznej wersji w/w protokołów przez Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, po której będzie możliwość druku w/w protokołów. Po akceptacji przez Urząd Wojewódzki każdy protokół zostanie wydrukowany w 2 egzemplarzach, podpisany przez członków komisji oraz przez wnioskodawcę - indywidualnego rolnika, a następnie protokoły zostaną przesłane w formie papierowej do Wojewody celem ich potwierdzenia - tj. wystąpienia klęski suszy.

 

więcej
Pies do adopcji
08/08/2018

Urząd Gminy w Osięcinach informuje, że znaleziony w miejscowości

Wola Skarbkowa pies - rasa bernardyn, płeć pies, nie znalazł swojego byłego właściciela. W związku z powyższym zachęcamy osoby, które mają duże obejście, które chcą nabyć nowego przyjaciela, wiernego kompana i czujnego stróża, o możliwość adopcji w/w psa. Pies ma około 7-8 lat. Na dzień dzisiejszy możemy powiedzieć że jest to pies łagodnego, jak na razie usposobienia, cieszący się na widok nawet obcych ludzi. Osoby zainteresowane adopcją prosimy o kontakt telefoniczny 54 2650030 wew.30.

więcej
Podziękowania
07/08/2018

Pragnę w imieniu organizatorów DNIA DAWCY SZPIKU W OSIĘCINACH PODZIĘKOWAĆ Wszystkim, którzy rozumieją, że ludzkie życie jest wartością, która nie ma ceny, DZIĘKUJĘ Wam drodzy Przyjaciele za podarowanie w jakimś stopniu innej osobie możliwości, która nazywa się NADZIEJA NA ŻYCIE.

To nasza Społeczność zasługuje na Największe Uznanie, gdyż jest tam, gdzie człowiek potrzebuje pomocy, jest zawsze tam, gdzie wiara w Boga staje się wiarą w dobroć człowieka.

Pragnę jeszcze raz pokłonić się wolontariuszom, którzy pod kierownictwem Michała Pawłowskiego ze znakiem OSP Osięciny w iście profesjonalny sposób podołali zadaniu rejestracji do Banku Dawców Szpiku- Dziękuję Ewie Wesołowskiej OHZ Osięciny i Dorocie Stachniak, Dziękuję Wam, że zawsze można na Was liczyć, gdy choroba prosi o pomoc.

Dziękuję KGW ,, POLNE KWIATY" Kościelna Wieś za przygotowanie posiłku dla wolontariuszy - Dziękuję Zespołowi KUJAWY BACHORNE NOWE za cudowny występ artystyczny podczas akcji - Dziękuję Telewizji Kujawy za zainteresowanie problemem ludzi chorych, Dziękuję Wójtowi naszej gminy Jerzemu Izydorskiemu, który podkreślił swą obecnością, że władze naszej gminy nie są obojętne na sprawy dotyczące mieszkańców, że tam gdzie można udzielić pomocy, tam TRZEBA POMÓC, można tak wymieniać długo, ale chciałbym to sprowadzić do słów, które powinny być drogowskazem dla każdego z nas - POŚWIĘCAJ TYLE CZASU NA ULEPSZANIE SIEBIE, BYŚ NIE MIAŁ GO NA KRYTYKĘ INNYCH......

Szanowni Państwo zrobiliśmy coś, co powinno być przykładem dla wielu, zorganizowaliśmy akcję dla mieszkanki naszej gminy, która dzisiaj już wie, że jest DOBROĆ W LUDZKICH SERCACH, że w razie potrzeby umiemy połączyć siły, by dać drugiej osobie NADZIEJĘ NA ŻYCIE.....

Dziękuję jeszcze raz z całego serca ŻYCZĄC WSZYSTKIM ZDROWIA, oby to co piękne zawsze było w Waszych sercach.

Stachniak Julian

więcej
UWAGA ! ZMIANA GODZINY SESJI RADY GMINY
07/08/2018

Informuję, że ze względu na upały XXXI Sesja Rady Gminy w dniu 10 sierpnia 2018 roku odbędzie się o godzinie 9.00, a nie jak było wcześniej zamieszczone w zaproszeniu o godzinie 10.00.

                                                          Przewodniczący Rady Gminy
                                                          Ryszard Błaszczyk

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 
   ©2005 Urząd Gminy Osięciny